یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

موج جدید اتهام‌ها علیه تهران/نامه‌های ایران به شورای امنیت در رد ادعاها

danesheroz بهمن ۲۷, ۱۳۹۱ ۰

به دنبال موجد جدید اتهام ها علیه تهران، جمهوری اسلامی ایران با ارسال دو نامه جداگانه به رئیس شورای امنیت سازمان ملل، تاکید کرد: اتهام های اخیر برضد ایران درباره ارسال سلاح به یمن و سومالی جعلی و بی اساس و با انگیزه های سیاسی و تبلیغاتی منتشر شده است

“محمد خزاعی” نماینده دایم ایران در سازمان ملل متحد تاکید کرد: این ادعاهای بی اساس، بدون ارائه هرگونه سند و مدرکی، ضد جمهوری اسلامی ایران انجام شده است.

خزاعی در نامه مربوط به ادعای تعلق محموله یکی کشتی توقیفی در آب های یمن به کشورمان، آورده است: تحقیقات اولیه نشان می دهد، کشتی توقیف شده در آب های یمن متعلق به جمهوری اسلامی ایران نبوده و در یک کشور اروپائی ثبت شده است.

این نامه با اشاره به این که این کشتی با پرچم کشور پاناما فعالیت می کرده است، تاکید دارد: هیچیک از کارکنان کشتی مورد ادعا نیز تبعه جمهوری اسلامی ایران نبوده اند.

خزاعی در این نامه به اتهامات مشابه ضد کشورمان در سال های قبل که برخی از آنها بعدها توسط مقامات یمنی رد شده، اشاره کرده و آورده است: در مورد اخیر، هیچ گونه سند و مدرکی درباره اتهامات ادعا شده ارائه نشده است.
نماینده کشورمان در سازمان ملل باردیگر یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران ادعاهای مربوط به تعلق این کشتی به ایران و یا ارسال سلاح به یمن از مبداء ایران را جعلی و بی اساس قلمداد و قاطعانه آن را رد می کند.

خزاعی تاکید کرد: انتظار می رود شورای امنیت سازمان ملل این ادعای دارای انگیزه های سیاسی را بررسی کند و جمهوری اسلامی ایران نیز آماده است در این رابطه کمک کند.

وی در نامه دیگری به رئیس دوره ای شورای امنیت، ادعاهای بی اساس ارسال سلاح از سوی ایران برای برخی گروههای افراطی در سومالی را نیز تکذیب و تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران قاطعانه این ادعا را رد می کند و آن را بی اعتبار می داند.

نماینده کشورمان در سازمان ملل افزود: متاسفانه این ادعا، غیر مسئولانه و بدون این که نظر ایران در این باره گرفته شود، از سوی مجموعه ای منتسب به شورای امنیت مطرح و پس از آن محتوای این گزارش با انگیزه های تبلیغاتی در برخی رسانه ها منتشر شده است.

نماینده کشورمان در سازمان ملل در پایان ضمن ابراز تاسف از این قبیل اقدامات آن هم به نام سازمان ملل تاکید کرد: انتظار می رود، شورای امنیت اقدامات ضروری را برای تصحیح و جبران این حرکت ناعادلانه انجام دهد.

جمعه ۲۷ بهمن ۱۳۹۱ - ۰۸:۱۳
کد خبر : 6742
بازدیدها: 266

پاسخی بگذارید »