جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

مواد آزمون استخدامی دولت تعیین شد/ آخرین جزئیات از تعداد مجوزهای استخدام رسمی در کشور

danesheroz بهمن ۱۴, ۱۳۹۱ ۰

شرایط استخدامی تمام داوطلبان استخدامی در سراسر کشور در تمام دستگاه‌های اجرایی و استانی به تفکیک در طرح مهرآفرین مشخص و همچنین شرایط عمومی و تخصصی داوطلبان و مواد آزمون آن نیز تعیین شده است

هیات وزیران در  ۲۹ آذر ماه سال جاری بنا به پیشنهاد و تایید رئیس جمهور، وزراء و معاونین رئیس جمهور به استناد اصول ۱۲۶ و۱۲۷ و ۱۳۸ قانون اساسی و به استناد مواد ۱۸۱ و۱۸۶ و بند ۵ ماده ۲۲۴ قانون برنامه پنج ساله پنجم توسعه و بند ۱۱۲ قانون بودجه سال ۱۳۹۱ کل کشور “طرح مهر آفرین” را تصویب کرد.

بر اساس این مصوبه بالاترین مقام دستگاه اجرایی و استانداران و معاونین توسعه مدیریت ومنابع انسانی آنان و یا عناوین مشابه علاوه بر دارا بودن اختیارات و مسئولیت‌های اصل ۱۲۶ قانون اساسی به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهور موضوع اصل ۱۲۷ قانون اساسی برای اعمال اختیارات رئیس جمهور و هیات وزیران در امور اداری و استخدامی و نیز امور برنامه و بودجه مربوط به امور اداری و استخدامی دستگاه مربوط موضوع قوانین و مقررات تعیین شدند.

همچنین دستگاه‌های اجرایی و استانداری‌ها موظفند با رعایت و به شرح پیوست که به مهر دفتر هیات دولت تایید شده و جزء لاینفک این تصویب نامه است و بدون نیاز به هیچ امر دیگری از سوی هر مرجع یا مقامی از قبیل موافقت، پیشنهاد، تایید، صدور مجوز صدور و اعطای شماره مستخدم یا ابلاغ و بدون الزام به رعایت ابلاغیه‌های صادره قبلی از سوی مقامات نسبت به همه موارد مندرج در شرح پیوست که به مهر هیات دولت تایید شده است، از جمله نسبت به تبدیل وضعیت استخدامی و بکار گیری و جذب و استخدام افراد اقدام و شماره مستخدم را نیز اختصاص دهند.

این مصوبه با امضاء محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس جمهور برای اجرا به معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ریاست جمهوری و وزارت کشور ابلاغ شده است.

مجوزهای استخدامی دستگاه‌های ملی و استان‌ها

در این میان تعداد مجوزهای استخدامی دستگاه‌های اجرایی و استانی به شرح زیر و با تصویب هیئت وزیران آمده است:

نحوه برگزاری آزمون‌های استخدامی

برای انجام این تعداد استخدام‌ها، شرایطی در نظر گرفته شده که در تصویب‌نامه هیئت وزیران با عنوان شیوه‌نامه برگزاری آزمون و امتحانات و مسابقات استخدامی که شامل ترکیب کمیته در دستگاه‌های اجرایی، ترکیب کمیته در استانداری، شرح وظایف کمیته‌ها، مراحل اجرایی امتحان یا مسابقات استخدامی تشریح شده است.

 

مشخصات افرادی که نیاز به دادن آزمون استخدامی ندارند

 

در این مصوبه استخدامی همچنین برای افرادی که دارای ویژگی‌هایی نسبت با سایر افراد دارند شرایطی در نظر گرفته شده است تا این افراد بدون دادن آزمون استخدامی راسا با نظر بالاترین مقام دستگاه اجرایی بتوانند در دستگاه مورد نظر استخدام رسمی شوند.

شرایط عمومی و تخصصی استخدام

و اما شرایط عمومی و اختصاصی استخدام‌ها و مدارک مورد نیاز و همچنین مواد آزمون امتحانی برای افراد داوطلب استخدامی به شرح زیر است:

مدارک مورد نیاز داوطلبان استخدامی در دستگاه‌های اجرایی و استان‌ها

مواد آزمون استخدامی طرح مهر آفرین

لازم به ذکر است که طبق گفته مسئولان اجرایی طرح مهر آفرین با توجه تفویض اختیارات داده شده به دستگاه‌های اجرایی و استانداری‌ها، نوع نحوه ارسال مدارک و مهلت ثبت‌نام و زمان و محل توزیع کارت امتحان از سوی دستگاه‌های استخدامی اعلام می‌شود.

دستورالعمل برگزاری نحوه برگزاری امتحنات عمومی و تخصصی

دستور العمل برگزاری نحوه برگزاری امتحنات عمومی و تخصصی برای به کارگیری افراد در دستگاه‌های اجرایی و همچنین برخی نکات عمومی از جمله نوع امتیازدهی به آزمون‌ها، اعلام جواب آزمون، نوع ارائه کارنامه، مشخص کردن زمان برای اعلام پاسخ از سوی دستگاه‌ها، نوع گزینش افراد و … که در این مصوبه عنوان شده و  باید داوطلبان استخدامی‌ها از آن اطلاع داشته باشند به شرح زیر است:

استخدام رسمی قطعی و پیمانی افرادی که معاف از همه شرایط هستند


انتهای پیام/

شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۱ - ۰۷:۵۹
کد خبر : 5660
بازدیدها: 201

پاسخی بگذارید »