دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

مهمترین وظیفه زنان فرهیخته، بازگرداندن هویت زن مسلمان است

28 danesheroz خرداد ۳, ۱۳۹۲ ۰

رئیس بسیج جامعه زنان گفت: توصیه ویژه مقام معظم رهبری به زنان فرهیخته بسیجی بازگردان هویت زن مسلمان به جامعه اسلامی است

به گزارش دانش روز ، مینو اصلانی رئیس بسیج جامعه زنان در همایش «نقش زنان فرهیخته در حماسه سیاسی»، گفت: ما زنان بسیجی ره‌توشه خودمان برای خلق حماسه سیاسی را از حضرت زینب کبری (س) فرا گرفته‌ایم. وقتی در میدان عاشورا رسالت بزرگی مثل پیام رسانی عاشورا به حضرت زینب(س) سپرده می‌شود، این سؤال به وجود می‌آید که چرا در زمان حیات امام زمان(ع) و حضرت سجاد(ع) باید این وظیفه بر عهده حضرت زینبت گذاشته شود.

وی افزود: پاسخ روشن است، این ودیعه الهی در وجود زن است که با تمام احساس و هویت زنانه پیام‌رسانی حماسه بزرگی مثل عاشورا را برعهده بگیرد.

اصلانی خاطرنشان کرد: این همایش ویژه برای زنان فرهیخته این پیام را به دنیا می‌رساند که زن ایرانی هویت خود را دارد. او عفیف، پاکدامن و تأثیرگذار است و با توانمندی ویژه‌ای که در ارائه پیام دارد این رسالت بزرگ را با تمام وجود به انجام می‌رساند.

رئیس بسیج جامعه زنان در ادامه با اشاره به نقش ویژه نخبگان در جامعه گفت: بدیهی است که خواص و نخبگان جایگاه ویژه‌ای در پیام‌رسانی حماسه‌های بزرگ به دنیا دارند. همانطور که مقام معظم رهبری در این باره فرموده‌اند هر کجا خواص دیر فهمیدند اثرات جبران‌ناپذیر به جامعه زده شد و آنها در هر کجا که به موقع عمل کردند حرکت‌های عظیم مردمی به نتیجه مطلوب رسیده است.

به گفته وی رسالت امروز زنان فرهیخته این است که شور و حماسه ویژه‌ای را در خلق حماسه سیاسی ایجاد کند و در این فضا نظر و دیدگاه ولایت را به گوش مردم برساند.

وی همچنین خاطرنشان کرد: ما در انقلاب اسلامی شهدای زیادی از جامعه زنان تقدیم کرده‌ایم که باید آنها الگوی امروز ما باشند. ما الگوهای ویژه‌ای مثل طاهره هاشمی نوجوان ۱۴ ساله داریم که به جامعه امروز ما راه را نشان داده و گفته مبادا سازشی صورت گیرد تا خون شهدا پایمال شود.

رئیس بسیج جامعه زنان افزود: امروز خلأ الگوها در جامعه و به خصوص دانشگاه‌های ما بسیار جدی است و به نظر می‌رسد زنان فرهیخته برای معرفی الگوهای فاطمی باید قدم‌های جدی‌تری بردارند. امیدواریم این هدف در این همایش به انجام رسیده باشد و چنین بحث‌هایی چراغ راه همه زنان فرهیخته در جامعه باشد.

اصلانی در پایان خاطرنشان کرد: امروز توقعات جامعه از زنان بسیجی بسیار بالاست و هر کدام از زنان دریایی از معرفت و کمال هستند که باید این خصوصیت را به جامعه منتقل کنند.

جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۲ - ۰۰:۲۰
کد خبر : 19928
بازدیدها: 236

پاسخی بگذارید »