سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

به دنبال افزایش آلاینده های هوا:

مهدهای کودک، پیش دبستانی و ابتدایی تهران و ری فردا تعطیل است

danesheroz1 دی ۲, ۱۳۹۲ ۰
مهدهای کودک، پیش دبستانی و ابتدایی تهران و ری فردا تعطیل است

دانش روز: مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران از تعطیلی مهدهای کودک، مدارس پیش دبستانی و ابتدایی شهر تهران و شهرستان ری روز سه شنبه سوم دی ماه خبر داد

به گزارش دانش روز، محمدهادی حیدرزاده اظهار داشت: به دلیل وارونگی دما و سکون نسبی، از بعدازظهر روز یکشنبه با افزایش غلظت آلاینده ها و ذرات معلق هوای استان تهران، مواجه بودیم که به دنبال آن به منظور جلوگیری از عدم افزایش بار آلودگی تمهیداتی در نظر گرفته شد.

وی افزود: بر این اساس تعداد هشت ایستگاه گشتی اداره کل محیط زیست در سطح استان تهران فعال شدند که تاکنون از فعالیت هفت واحد صنعتی آلاینده در سطح استان تهران جلوگیری به عمل آمد.

توقف فعالیت تمام واحدهای شن و ماسه استان تهران تا اطلاع ثانوی 

این مسئول عنوان کرد: همچنین از روز گذشته فعالیت تمام واحدهای شن، ماسه، آسفالت، سیمان و فعالیتهای عمرانی در سطح شهرستانهای استان تهران تا اطلاع ثانوی متوقف شد.

حیدرزاده از تشدید برخورد پلیس راهور با خودروهای دودزا و موتورسیکلتهای آلاینده خبر داد و اعلام کرد: با هماهنگی های صورت گرفته ۱۴۳ واحد ثابت و ۱۰ واحد سیار اورژانس در مناطق مختلف شهرستانهای استان تهران راه اندازی شده است که تا پایان روز جمعه هفته جاری، آماده ارائه خدمات به شهروندان هستند.

ممنوعیت ورزش صبحگاهی در مدارس و پارکها تا پایان هفته

مدیرکل محیط زیست استان تهران با اشاره به تمهیدات در نظر گرفته شده برای مدارس متذکر شد: بر اساس مصوبه جلسه کمیته مواقع اضطرار استان که لحظاتی پیش به اتمام رسید، مهدهای کودک، پیش دبستانی و مدارس ابتدایی شهر تهران و شهرستان ری فردا سه شنبه سوم دی ماه جاری تعطیل است.

وی ادامه داد: همچنین زنگ ورزش تمام مقاطع تحصیلی در روزهای سه شنبه و چهارشنبه و ورزش صبحگاهی در پارکهای شهر تهران تا پایان هفته ممنوع اعلام شده است.

اعمال طرح زوج و فرد سراسری از درب منازل از روز چهارشنبه

این مسئول افزود: اعمال طرح زوج و فرد سراسری از درب منازل در روز چهارشنبه از دیگر مصوبات این جلسه است، برای فردا نیز طرح زوج و فرد مصوب نیز در سطح شهر تهران اجرا می شود.

حیدرزاده یادآور شد: فروش طرح ترافیک روزانه در شهر تهران از فردا تا اطلاع ثانوی متوقف خواهد شد.

مدیرکل محیط زیست استان تهران از شهروندان خواست تا با استفاده از وسایل نقلیه عمومی، به کاهش آلودگی هوا کمک کرده و بیماران و قلبی و نیز از حضور در مناطق آلوده خودداری کنند.

لازم به ذکر است که به دنبال پیش بینی های هواشناسی، انباشت آلاینده های هوای تهران به دلیل سکون نسبی هوا در روزهای آینده روز به افزایش است و این شرایط برای روزهای سه شنبه و چهارشنبه نیز ادامه خواهد داشت.

منبع: مهر

دوشنبه ۲ دی ۱۳۹۲ - ۲۲:۵۱
کد خبر : 82118
بازدیدها: 223

پاسخی بگذارید »