یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اختصاصي دانش روز:

مهارت “نه گفتن” در پیک نوروزی ۹۳ آموخته می شود

danesheroz1 اسفند ۱۳, ۱۳۹۲ ۰
مهارت “نه گفتن” در پیک نوروزی ۹۳ آموخته می شود

دانش روز: معاون آموزش ابتدایی اداره آموزش و پرورش کل استان البرز گفت: پیک نوروزی ۹۳ با رویکرد مهارتهای زندگی برای دانش آموزان تدوین شده است

به گزارش دانش روز، سیده زهره حسینی در گفتگو با خبرنگار دانش روز افزود: بر اساس سخن ریاست جمهور در بحث مطالعه و خواندن یک کتاب برای دانش آموزان همراه پیک نوروزی یک کتاب بصورت هدیه به دانش آموزان بر اساس گروه سنی خواهیم داد که این کتاب ۲ صفحه را در پیک نوروزی به خود اختصاص می دهد که دانش آموز بتواند مطالب کتاب را نقد کند.

5555555555555555555-300x225

وی اظهار داشت: رویکرد پیک نوروزی ۹۳ تفکر محوری دانش آموزان است، در پیک تفکر می کند، می نویسد و به دنبال یافته ها می رود و همه این موارد توسط خود دانش آموز انجام می شود.

حسینی با اشاره به اینکه هدف ما دادن رتبه  به دانش آموز نیست و همه دانش آموزان توانمند هستند گفت: هدف این است که خلاقیت در دانش آموزان پرورش داده شود و از خانواده ها تقاضا می کنم به عنوان یک راهنما برای دانش آموز باشند.

معاون آموزش ابتدایی تصریح کرد: امسال رویکرد پیک های نوروزی متفاوت است حتما پیام آخر پیک مطالعه شود و ما از اولیا می خواهیم به عنوان یک راهنما در کنار دانش آموزا باشند چون مطالب پیک در سگح دانش آموزان است و چیزی بالاتر از این سطح نیست و دانش آموزان خود فکر می کنند و درباره موارد مذکور مطلب می نویسند.

حسینی با اشاره بر اینکه اجباری در تحویل گرفتن پیک نوروزی توسط دانش آموز نیست گفت: ما توصیه می کنیم چون یک کتاب همراه پیک به دانش آموزان داده می شود و به جهت اینکه دانش آموز در عید ارتباط خود را با مدرسه حفظ کند پیک توسط دانش آموز دریافت شود و پیک نوروزی ۹۳ علمی، ریاضی و … نیست و بیشترین کاری که صورت گرفته در جهت تقویت دانش اموزان است.

وی اظهار داشت: پیک نوروزی دانش آموزان مقطع ابتدایی را شامل می شود خستگی دانش آموزان را می کاهد و دغدغه ای که در بحث مهارتهای زندگی برای دانش آموزان وجود داشت برطرف شده و هدف بر این است که دانش آموزان به مسائل اجتماعی واقف شوند و در این پیک بر اساس گروه سنی مهارت نه گفتن به دانش آموزان آموخته می شود. استفاه صحیح از موبایل و فناوریها در مدارس به آنها آموخته خواهد شد که دانش آموز خود به مسائل نه بگوید.

حسینی در خاتمه گفت: در سه ساله دوم ابتدایی استفاده صحیح و نا صحیح از وسائل آموزش داده می شود تا دانش آموز استفاده درست و نادرست از وسائل را بداند و درباره آن فکر کند.


سه شنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۵:۲۰
کد خبر : 96514
بازدیدها: 619

پاسخی بگذارید »