سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

مهارت آموزی، محور فعالیت‌های تابستانی دانش‌آموزان کشور

danesheroz خرداد ۱۴, ۱۳۹۲ ۰
مهارت آموزی، محور فعالیت‌های تابستانی دانش‌آموزان کشور

دانش روز :معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش وپرورش مهارت آموزی را محور فعالیت‌های تابستانی دانش آموزان عنوان کرد

حسین هژبری در دستور العمل ارسالی به ادارات کل آموزش وپرورش سراسر کشور، محوراصلی مدیریت اوقات فراغت دانش آموزان در تابستان  ۹۲ را مهارت آموزی  با هدف زمینه سازی برای کارآفرینی و اشتغال عنوان کرده است.
در این دستورالعمل، اهداف، سیاست ها، فرصت ها و تهدیدهای اوقات فراغت دانش آموزی، نقش دستگاه های درون وبرون سازمانی، نقش خانواده در غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان ونقش اصناف در غنی سازی اوقات فراغت  دانش آموزی به تفصیل بیان شده است.
در این دستورالعمل همچنین برنامه های پیشنهادی معرفتی، هویتی، بصیرتی، مهارت های فرهنگی، هنری و علمی، مهارت های خدماتی، مهارت های اقتصادی و اشتغال زایی ارائه شده است.
در ستور العمل معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش وپرورش پرداختن به مقوله  غنی سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان بویژه دانش آموزان به دلیل وسعت کار و حجم فعالیت ها از تنوع  واهمیت ویژه ای برخوردار است تاکید شده است: برنامه ریزی منسجم، جامع و هدف دار توسط دست اندرکاران نظام تعلیم وتربیت  به عنوان بهترین، بارورترین، غنی ترین و خلاق ترین موقعیت برای افراد می تواند نوآوری و تفکر سیال و فعال را به نمایش بگذارد، برنامه های اوقات فراغت به تناسب  علایق، توانمندی و نیازهای دانش آموزان از تنوع  و گستردگی خاصی برخوردار ند تا هر کدام از مخاطبان با در نظر گرفتن علایق و خواست های  خود و از روی اختیار برنامه مورد نظر را انتخاب و به فعالیت بپرازند.
براساس این گزارش، تحقیقات انجام شده در زمینه ویژگی های افراد خلاق نشان می دهد که آنان علاوه بر این که از هوشی سرشار، صداقت، صراحت و انعطاف پذیری برخوردار هستند، از اوقات فراغت خود حداکثر بهره را گرفته، با آزاد اندیشی و تفکر واگرا مسائل مختلف را بررسی می کنند و به راه حل های نودست می یابند.
در پایان این دستورالعمل، هژبری بر نقش  خانواده ها در هدایت فرزندان به مراکز تابستانی و معرفی مشاغل محلی و منطقه ای تاکید کرده است.

 

 

منبع :پانا

سه شنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۵:۴۹
کد خبر : 23821
بازدیدها: 302

پاسخی بگذارید »