یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اختصاصی دانش روز

مناظره داغ قربانی زاده و الهی راد

atena92 اردیبهشت ۲۴, ۱۳۹۲ ۰
مناظره داغ قربانی زاده و الهی راد

نمایندگان باقری لنکرانی و قالیباف به بیان موضع خود در بین دانشجویان پر شور کرجی پرداختند

 

روز سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۹۲ به دعوت از بسیج دانشجویی پردیس کشاورزی کرج، مناظره ای بین قربانی زاده نماینده قالیباف و الهی راد نماینده باقری لنکرانی برگزار شد.

 به گزارش خبرنگار دانش روز ؛ در ابتدا الهی راد با بیان مقدمه ای گفت: تحلیل درست از انقلاب مستلزم شناخت درست از انقلاب است.

وی افزود: مطالعه تاریخ انقلاب نشان میدهد با وجود مشکلاتی در فرهنگ و اقتصاد و معیشت، بزرگترین دلیل انقلاب مردم دیانت بوده.

وی با بیان اینکه در تمام مدت بعد از انقلاب جریان های مختلفی سرکار آمدند، افزود: حفظ ماهیت و مبانی و اهداف انقلاب اسلامی باید در تمام جریان های روی کار آمده حرف اول را بزند.

الهی راد ادامه داد: در این بین جریان های فکری ای به وجود آمدند که با اساس اسلام مخالف بودند. وی افزود: نگرانیم در دانشگاه برای جریان هایی صوت و کف  بزنند که می گویند اسلام را قبول ندارند.

نماینده لنکرانی ادامه داد: بعضی از این جریان های فکری به اسم آزادی از خدا گرفته تا ساده ترین مسائل توهین می کنند. وی افزود: مهمترین مسئله در ریاست جمهوری توحید است که هنگام گرفتن حکم به آن قسم می خورند.

بحث به اینجا کشیده بودکه قربانی زاده با یک ساعت تاخیر به مراسم مناظره رسید.

مجری از قربانی زاده خواست تا مقدمه کوتاهی بگوید تا مناظره را آغاز کنند.

نماینده قالیباف گفت: نزدیک به یک ماه دیگر انتخابات برگزار می شود، که آینده ۴ یا ۸ ساله کشور را تعیین می کند.

 وی افزود: وضیعتی که شایسته نظام نیست محصول انتخاب دیروز ماست، فردای ما را انتخابات آینده رقم می زند.

وی ادامه داد: با یک انتخاب عاقلانه و با تحقیق می توانیم آینده خودمان و دیگران را خوب رقم بزنیم. با تحقیق در کارنامه و سوابق افراد و بررسی برنامه های آنها وضعیت از این بهتر می شود.

در این قسمت مجری از دو طرف خواست شاخص های رییس جمهور اصلح را از دید خود بیان کنند.

الهی راد گفت: قرار است چه انتخاباتی برگزارکنیم؟ در انتخابات مهمترین مسئله رسیدن به آزادی است.

وی افزود: توجه به جلوگیری از غرب زدگی  مهمترین عنصر تمدن اسلامی است . وی ادامه داد: ساده زیستی و پرهیز از تجمل گرایی و باور به عدالت و اقدام به عدالت برای خود و اطرافیان و جامعه اسلامی از خصوصیات رییس جمهور است.

الهی راد با بیان اینکه سازش ناپذیری با دشمن و غرب باید در رییس جمهور باشد افزود وی باید به دانشگاه به عنوان مرکزی برای پیشرفت در تمامی حوزه ها توجه کند.

در این قسمت قربانی زاده گفت: متدین و انقلابی و دلسوز این مملکت کسی است که روح انقلابی را به دست بیاورد و بر اساس آن اتخاذ سیاست کند.

سردبیر روزنامه همشهری به بیان خصوصیاتی که امام خمینی (ره) در مورد مقدس ماب ها گفته اند پرداخت. وی افزود امام فرمودندکه بزرگترین ضربه ها را از این دست از افراد خورده اند.

وی افزود اسلام ضربه هایی که از روحانیت نا آگاه یا آگاه وابسته خورده از هیچ قشر دیگری نخورده.  وی گفت: پرونده این افراد باز است و تنها شیوه کار آنها عوض شده.

قربانی زاده گفت: با صداقت عرض می کنم احمدی نژاد با شعار ۱۳ جمله طلایی در مورد ولایت سرکار آمد. به طوری که هیچ کس گمان به خانه نشینی ۱۱ روزه او نمی کرد…

وی افزود در دنیای سیاست اصلا به شعار نباید اکتفا کرد و باید کارنامه طرف رادید.

مدیر مسول روزنامه تهران امروز ادامه داد: ما باید برگردیم به شاخص هایی که برای انتخاب رییس جمهور داشتیم و آنها را تغییر دهیم.

مجری در ادامه از دو نماینده خواست تا به شرح بارزترین ویژگی کاندیدای مورد حمایت خود بپردازند.

الهی راد گفت: ما اختخار می کنیم که حضرت امام (ره) به عنوان یک روحانی در مقابل روحانی نماها این جملات را گفته است.

 وی افزود در باره وضعیت فعلی مملکت باید هم نقاط قوت و هم نقاط ضعف را دید. رهبری هم فرمودند باید پیشرفت ها را هم ببینیم. و

نماینده جبهه پایداری با بیان اینکه از سال ۸۴ کشور با احمدی نژاد پیشرفت های زیادی داشته افزود احمدی نژاد پرکار و پر انرژی و عدالت محور و خدوم بود و بعد ها منحرف شد.

وی افزود آیت الله مصباح که در راس جبهه پایداری قرار دارند در سال ۸۴ به طور علنی از احمدی نژاد حمایت کردند.

الهی راد ادامه داد: شما چرا روحانیون ۸۴ را متهم می کنید؟ مقدس مابی الان هم هست ولی نباید از کسی نام برد.

قربانی زاده در این باره گفت: هرکس که شعار بلندتری داد دلیل بر برتری او نیست.

وی افزود: شما یک فرمولی داشتید که رسید به احمدی نژاد و دوباره همان را تولید می کند؛ ما با شخص مشکل نداریم با نگاه و نگرش ها مشکل داریم.

وی ادامه داد: مشکل از انهایی است که گفتن معجزه هزاره سوم و افراد و اشخاص را در جایی قرار دادند که دیگر خودشان هم نتوانستند کنترل کنند.

نماینده قالیباف گفت: ما قصد سیاه نمایی نداریم. باید اول بپذریم چه اشتباهی مرتکب شدیم بعد بخواهیم یک کسی دیگر را انتخا ب کنیم.

وی افزود: یعنی اگر هرکس دیگری رییس جمهور بود کشور در علم پیشرفت نداشت؟ چون احمدی نژاد بود پیشرفت داشتیم؟ اینها به کلیت نظام وابسته است. مسئله هسته ای وابسته به یک دولت نیست.

وی افزود ما با فرمولی که چنین نگرشی در دولت و چنین فضایی ایجاد کند مشکل داریم.

وی با طرح این مسئله که کدام یک از این افراد در جبهه حضور داشتند تا حیاتشان به خطر بیفتد ولی باز هم ادامه بدهند افزود با یک خواب که نمی شود احساس تکلیف کرد.

قربانی زاده ادامه داد: مملکت را با خواب نمی شه مدیریت کرد نیاز به اصل دارد و نیاز به روح و معنا دارد.

وی افزود: در دانشگاه ها اگر به مسائل به صورت فیزیکی بپردازیم ایراد دارد. باید روح دین و ایمان در جان افراد قرار بدهیم اینگونه دیگر تخلفات زیر پوستی را نخواهیم داشت.

مجری از دو نماینده خواست تا دیدگاه کاندیدا ها را نسبت به مواضع اصول گرایی و دولت اصول گرا شرح دهند.

الهی راد گفت: اصولگرایی پایبندی به دین و به ولایت فقیه و پایبندی به ارزش ها است.

وی افزود ساده زیستی معیار اصولگرایی است.

وی ادامه داد: اصول گرا در برابر کسانی که آمدند و گفتند می شود حتی علیه خدا تظاهرات کرد و حتی ازادی مقدم بر دین حضرت زهرا(س) است می ایستد.

الهی راد افزود: پول بنرهای ۲۴ متری و پراژکتور هایی که در تبلیغات قالیباف استفاده می شود از کجا اومده و اصلا چرا اینجوری باید تبلیغ کرد؟ در تبلیغات باید رعایت شود.

نماینده جبهه پایداری ادامه داد : در حالی که در کشور جوانان مشکل ازدواج دارند، چرا باید در برج میلاد که توسط شهرداری اداره می شود بستنی ای با روکش طلا فروخته شود و قیمت یک پرس غذا ۱۶۰ هزار تومان باشد.

وی ادامه داد با این روحیه نمی شود کشور را اداره کرد.

در ادامه وقت به قربانی زاده رسید و او گفت: شما چرا چیزی را که نه خورده اید و نه دیده اید را می آیید این جا بیان می کنید؟

وی با بیان اینکه طرح بستنی طلا را پیمانکار داد ولی اجازه به آن داده نشد افزود، این چنین چیزی تکذیب شده و هیچ کس در ایران تا به حال نخورده و اصلا نمی داند که بستنی با روکش طلا چیست.

وی ادامه داد: اگر آقای احمدی نژاد لگزوز سوار می شد و بهترین لباسها را می پوشید و وضعیت این نبود خیلی بهتر بود.

وی افزود مصیبت شعارهای کاذب احمدی نژاد بود. دین این را نمی گوید، دین را باید اجرا کنیم.

وی ادامه داد من از این واژه های اصول گرا و اصلاح طلب بدم می آید، این واژه هاست که مملکت را بیچاره کرده.

قربانی زاده ادامه داد قالیباف شهرداری را از احمدی نژاد تحویل گرفت ، در طول این مدت فضای تفریحی در تهران چند برابر شده، تونل هایی که در دوران احمدی نژاد ۱۱ سال ساختشان طول می کشید قالیباف در یک سال و نیم اینها را ساخت.

وی افزود شهرداری  ۹۹ درصد از برنامه ای را که داشت اجرا کرد ولی دولت حتی درصد کمی از برنامه هایش را اجرا نکرد.

مجری اینبار از نماینده ها خواست تا دیدگا ه کاندیداها نسبت به مواضع اصلاح طلبان و دولت اصلاحات را بیان کند.

الهی راد گفت: اینها مولفه های خاص خودشان را دارند و افتخار هم می کنند. اینان هشت سال حاکم بودند و سیاست های خارجی و داخلی اینان قابل تحلیل و بررسی است ولی مهمترین مسئله نگاه جریان اصطلاحات به ارزش ها بوده.

وی افزود ما می خواهیم موضع صریح قالیباف نسبت به اصلاحات را بدانیم . وی ادامه داد در دوران اصلاحات برنامه هسته ای روبه افول می رفت.

نماینده جبهه پایداری ادامه داد  در دوران اصلاحات غرب خواستار توقف برنامه هسته ایران شد و اعلام کرد برای دانشمندان هسته ای در خارج از کشور کار وجود دارد. وی افزود در مصاحبه ای که در سال ۸۴ قالیباف داشت صریحا اعلام کرد مواضع دولت اصلاحات در مورد برنامه هسته ای را دنبال خواهد کرد.

وی افزود دولت احمدی نژاد در مورد برنامه هسته ای پیشرفت خوبی داشته است. برنامه را باید شفاف اعلام کرد سازش یا مقاومت با غرب؟

قربانی زاده گفت: شما بدون علم به اخبار حرف می زنید. قالیباف متعهد به سازش نیست.

بیایید روشن سازی کنید در مورد دارایی های محصولی؟

وی افزود شما با شعار ساده زیستی پدر مملکت را در آورده اید و یکی از سران جبهه محصولی هست؟

قربانی زاده ادامه داد چرا وقتی مشاور رییس جمهور دستگیر شد احمدی نژاد یادش افتاد برو به اوین سر بزند پس اونهایی که اینهمه سال در اوین بودند اهمیت نداشتند؟

وی ادامه داد پس پیوندهایی که بین این دولت و جریان است چه می شود؟

قربانی زاده ادامه داد حالا که برگشتید کس دیگری را حقه نکنید و باز بگویید اینبار اشتباه کردیم و دیگر اشتباه نمی کنیم.

وی افزود پدر مملکت را با همین بحث های اصولگرا و اصلاح طلب درآورده اید. کسی که به این نظام وفادار باشد و عرضه داشته و کار کند جزو هر گروهی باشد فرقی ندارد.

الهی راد گفت: اگر مدارکی دارید که اموال محصولی از راه نامشروع به دست آمده منتشر کنید.

وی افزود شما بگویید این پول ها که خرج تبلیغات کردید از کجا آمده؟

در پایان هر دوطرف و دانشجویان خواستار شدند تا سوالات مجری پایان یابد و دانشجو ها به طرح سوالات خود بپردازند.

سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۲۳:۳۲
کد خبر : 17470
بازدیدها: 161

پاسخی بگذارید »