جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

مناظرات ۸ نفره؛ مباحثه است نه مناظره

danesheroz خرداد ۱۰, ۱۳۹۲ ۰

دانش روز ،نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به برگزاری مناظرات کاندیداها با حضور هشت نفر گفت: این برنامه که با حضور هشت نفر برگزار می‌شود بیشتر مباحثه است تا مناظره

بعد از مدت‌ها نخستین مناظره تلویزیونی کاندیداهای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری امروز با حضور هشت داوطلب انتخابات ریاست جمهوری برگزار خواهد شد.

احمد امیرآبادی فراهانی نماینده مردم قم در مجلس این مناظرات را مباحثه دانست و گفت: این برنامه که با حضور هشت کاندیدا برگزار می‌شود بیشتر مباحثه است تا مناظره؛ مناظره معمولاً دو به دو بوده و احتمالاً این برنامه برای بحث کردن کاندیداها با یکدیگر است.

وی خاطرنشان کرد: شاید با توجه به مناظرات سال ۸۸ که به نوعی برخی از موضوعات را شفاف کرد و تجربه سال ۸۸ باعث شده رسانه ملی این تصمیم را بگیرد که مناظرات را گونه برگزار کند.

امیرآبادی در پاسخ به این سئوال که آیا مردم با این نوع مناظره به شناخت کافی از کاندیداها خواهند رسید گفت: در این میان مردم قطعاً به انتخاب اصلح خواهند رسید و کاندیداها برنامه‌های خود را در رسانه اعلام می‌کنند، ولی در مناظرات دو به دو مواضع افراد نسبت به جهت گیری‌های سیاسی در برابر استکبار، چگونگی خدمت به مردم و مشکلات اقتصادی شفاف‌تر می‌شود.

وی افزود: مناظرات دو به دو موجب رو در رویی کاندیداها با یکدیگر و به چالش کشاندن هم می‌شود ولی با همه اینها باید ببینیم که طراحی مناظرات چگونه صورت می‌گیرد و بعد در مورد آن قضاوت کنیم.

این نماینده مجلس این تغییر برنامه‌های تلویزیونی کاندیداها را در برداشت اولیه جالب ندانست و گفت: باید دید که چگونه می‌خواهند این برنامه‌ها را برگزار کنند.

جمعه ۱۰ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۲:۵۵
کد خبر : 22740
بازدیدها: 212

پاسخی بگذارید »