چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

الزام داشتن مدرک پیش دانشگاهی برای ثبت نام:

ممنوعیت موسسات فراگیر در استفاده از آرم و نام دانشگاه پیام نور

danesheroz1 مهر ۶, ۱۳۹۲ ۰
ممنوعیت موسسات فراگیر در استفاده از آرم و نام دانشگاه پیام نور

دانش روز: با توجه به نزدیک شدن زمان ثبت نام آزمون فراگیر مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور، مرکز آموزشهای عالی آزاد و خاص دانشگاه علمی کاربردی به برخی موارد از جمله ممنوعیت موسسات مجاز فراگیر در استفاده از آرم و نام دانشگاه پیام نور اشاره کرد

 به گزارش دانش روز، با توجه به اینکه برگزاری دوره های آمادگی فراگیر پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد توسط موسسات مجاز آغاز شده است، مرکز آموزش های عالی آزاد و آموزش های خاص دانشگاه علمی کاربردی تاکید کرد که این موسسات با رعایت تمام ضوابط آموزشی و مقررات قانونی، می توانند به فعالیت قانونی خود ادامه دهند.

 موسسات مجاز برگزار کننده دوره های آمادگی فراگیر پیام نور، بر اساس ضوابط اعلام شده لازم است ۱۱ بند را مورد توجه قرار دهند.

 موسسات به هیچ وجه نباید از عنوان و علائم دانشگاه پیام نور استفاده و تمام ضوابط آموزشی و مقررات قانونی مورد نظر مرکز آموزشهای عالی آزاد و خاص همچنین دانشگاه پیام نور را رعایت کنند.

 علی معصومیان – رئیس مرکز آموزشهای عالی آزاد و خاص دانشگاه علمی کاربردی در این باره به خبرنگار مهر، گفت: بر اساس سایر بندهای اعلام شده در این ضوابط، از هرگونه ایجاد اطمینان خاطر و تضمین درخصوص قبولی و یا هر اقدام دیگری که به نوعی دانشگاه پیام نور را نزد مراجعه کنندگان متعهد می کند، باید خودداری شود.

 وی ادامه داد: در راستای فعالیتها، هیچ‌گونه حقی نسبت به استفاده از مشخصه های منتسب به دانشگاه پیام نور اعم از استفاده از نام، آرم و غیره را در تبلیغات رسانه های جمعی و مطبوعات برای موسسات وجود ندارد.

 این مقام مسئول همچنین تاکید کرد که داشتن مدرک پیش دانشگاهی برای متقاضیان الزامی است و به هنگام ثبت نام  از داشتن مدرک پیش دانشگاهی‌ داوطلبان لازم است اطمینان حاصل شود.

 به گفته معصومیان ششمین بند این مقرارت مربوط به عدم ایجاد هرگونه شعبه جدید و یا انتقال از محل مؤسسه بدون هماهنگی با مرکز آموزشهای عالی آزاد و خاص است

 وی ادامه داد: مجوز صادره مبنی بر اجازه برگزاری کلاسهای آمادگی دوره های فراگیر دانشگاه پیام نور لازم است در محل مؤسسه نصب شود به شکلی که به راحتی برای داوطلبان و ناظران قابل رویت باشد، همچنین از هرگونه نقل و انتقال مجوز برگزاری کلاسهای آمادگی دوره های فراگیر به هر شخص حقیقی یا حقوقی دیگر باید خودداری شود.

 از دیگر بندهای این مقرارت که معصومیان به آن اشاره کرد می توان از الزام موسسه برای معرفی منابع اعلام شده توسط دانشگاه پیام نور یاد کرد. وی در این باره، تاکید کرد: فقط منابع و محتوای اعلام شده از سوی دانشگاه پیام نور در دفترچه راهنمای ثبت نام دوره های فراگیر به دانشپذیران معرفی و همین منابع توسط مدرسان تدریس شود.

 به گفته معصومیان، مؤسسه متعهد است هرگونه تغییر در دارندگان حق امضای مؤسسه، مدیر و نشانی مؤسسه را در اسرع وقت به اطلاع مرکز آموزشهای عالی آزاد و آموزشهای خاص برساند.

 رئیس مرکز آموزشهای عالی آزاد و خاص دانشگاه علمی کاربردی، درباره مدرک تحصیلی مدرسان، گفت: مدرسان در دوره های کارشناسی ارشد حداقل دارای مدرک‌ تحصیلی دکتری تخصصی (ph.D) در رشته های مرتبط باشند.

   حذف دوره های فراگیر کنکور کارشناسی دانشگاه پیام نور از امسال با اعلام دانشگاه پیام نور صورت گرفت و ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد این دوره از ۱۴ مهر در سامانه سازمان سنجش آغاز می شود.

منبع:مهر

شنبه ۶ مهر ۱۳۹۲ - ۰۹:۱۳
کد خبر : 62970
بازدیدها: 246

پاسخی بگذارید »