پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

ممنوعیت فروش هرگونه لوازم تحریر همراه کتاب های درسی

danesheroz1 شهریور ۱۰, ۱۳۹۲ ۰
ممنوعیت فروش هرگونه لوازم تحریر همراه کتاب های درسی

دانش روز: مدیر کل دفتر نظارت بر نشر و توزیع کتاب های درسی گفت: فروختن کتاب در کتاب فروشی ها به همراه لوازم تحریر ممنوع است

به گزارش دانش روز، سید احمد حسینی در نشست خبری پیرامون توزیع کتاب های درسی و فعالیت های مدرسه برهان که امروز ۱۰ شهریور ماه برگزار شد اظهار کرد: امسال ۹۴۵ هزار عنوان  کتاب در۱۳۱ میلیون  تیراژ برای ۱۲ میلیون و ۳۰۰ هزار دانش آموزان کتاب درسی تحویل می گیرند در شروع سال تحصیلی باید کتاب های تحصیلی خود را داشته باشند .

وی افزود: کتاب های دوره سوم راهنمایی و دوره متوسطه از تاریخ ۱۶ شهریور ماه در ۵ هزار کتاب فروشی توزیع می شود که البته کتاب هایشاخه کاردانش و فنی حرفه ای را در اختیار مسئول توزیع استان ها قرار دادیم و امروز ۱۰ شهریور ماه در اختیار واحد های آموزشی ذی ربط جهت ارائه به دانش آموزان قرار می گیرد.

مدیر کل دفتر نظارت بر نشر و توزیع کتاب های درسی با اشاره به این مطلب که طبق آمار مرکز آمار و فن آوری اطلاعات آموزش و پرورش کتاب های درسی را تولید کرده ایم؛افزود: بر اساس همان آمار این کتابها را در اختیار مسئولان توزیع استانی قرار داده ایم .

وی خاطرنشان کرد:در سال جاری  ۶۸ عنوان کتاب درسی همراه با لوح فشرده در اختیاردانش آموزان قرار می گیرد؛از این تعداد ۴ عنوان مربوط به دوره ابتدایی، ۲ عنوان سوم ابتدایی و ۱۰ عنوان دوره متوسطه و ۵۰ عنوان دیگر مربوط به رشته های فنی حرفه ای و کارو دانش است .

حسینی تصریح کرد: قیمت کتاب های درسی در پشت کتاب های درسی درج شده است و فروختن کتاب در کتاب فروشی های  به همراه لوازم تحریر اجباری ممنوع است و مردم می توانند در صورت مشاهده هر گونه تخلف با شماره تلفن های ۴۴۹۸۷۹۷۳ و یا ۸۸۸۲۷۷۷۸ تماس حاصل کنند.

وی ادامه داد: کتابها تحصیلی از ۱۵ مهر ماه به صورت تکفروشی قابل عرضه است و تمام کتاب های درسی در فروشگاههای انتشارات مدرسه و شرکت چاپ و نشر کتاب های درسی ایران  و کتاب فروشی ها می توانند تا تاریخ ۱۵ ابان ماه کتاب ها را برای عرضه به دانش آموزان نگهداری کنند و از این تاریخ به بعد باید همه کتاب های اضافی مرجوع شود.

مدیر کل دفتر نظارت بر نشر و توزیع کتاب های درسی یاد آورشد: تمامی کتاب های جدید پایه ششم و هفتم به همراه راهنمای معلم در اختیار معلمان قرار می گیرد و تدریس درس های تربیت بدنی پایه سوم و هفتم و کتاب های تفکر و پزوهش پایه ششم و تفکر و سبک زندگی پایه هفتم با کتاب دانش آموز امکان پذیر است.

وی اذعان داشت:  تمام کتاب های آموزش و پرورش به صورت فایل پی دی اف در سایت www.chah.sch.ir  قابل دانلود هستند و به هر مقدار و و هر شکلی که بخواهند به صورت رایگان  قابل دسترسی است و همه اولیا خواهشمندیم که کتاب ها را از محل زندگی خود تهیه نمایند تا آمار ما برهم نخورد.

حسینی در خاتمه  سخنان خود تصریح کرد: ۸ عنوان از ۱۳ عنوان کتاب های پایه هفتم  تولید شده  که  تعداد ۵ عنوان کتاب آن آماده تحویل به دانش آموزان است و از تاریخ ۱۶ شهرویور ماه در کتاب فروشی ها عرضه می شود و تا قبل از ۲۰ شهریور  و در نهایت تا اول مهر در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد و از هم اکنون کتاب های سال تحصیلی ۹۳ – ۹۴ برای چاپ آماده کرده ایم .

منبع:پانا

 

 

 

یکشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۵:۲۵
کد خبر : 56110
بازدیدها: 339

پاسخی بگذارید »