پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

ممنوعیت فروش برخی دستگاه‌ های سامسونگ در آمریکا

danesheroz1 مرداد ۲۰, ۱۳۹۲ ۰
ممنوعیت فروش برخی دستگاه‌ های سامسونگ در آمریکا

دانش روز: شرکت اپل در کمیسیون بین المللی تجارت ایالات متحده در یک پرونده حقوقی که در رابطه با نقض حق ثبت اختراعش توسط شرکت سامسونگ پیروز شد و به موجب این حکم فروش برخی از دستگاه های سامسونگ در آمریکا ممنوع می شود

به گزارش دانش روز، کمیسیون بین المللی تجارت ایالات متحده با پشتیبانی از تصمیم سال ۲۰۱۱ خود مبنی بر نقض حق اختراع اپل توسط سامسونگ در تولید تلفنهای همراه، دستگاه های پخش رسانه ای و تبلت این تصمیم را بار دیگر اعلام کرد.

براساس این کمیسیون، فروش دستگاه های سامسونگ که تحت تأثیر این حکم قرار می گیرند، در آمریکا ممنوع خواهد شد.

اما اجرای این ممنوعیت تا زمانی که باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا آن را بررسی نکند، متوقف می شود. رئیس جمهور آمریکا نیز ۶۰ روز فرصت داد تا نتایج این کمیسیون را ارزیابی کند، اگرچه تحلیلگران اعتقاد دارند که بعید است وی برخلاف نظر کمیسیون رأی بدهد.

سامسونگ طی بیانیه ای اظهار داشت که ما از حکم کمیسیون بین المللی تجارت آمریکا ناامید شدیم. تمرکز مناسب برای صنعت تلفنهای هوشمند به معنای جنگ جهانی در دادگاه نیست بلکه به معنای رقابت عادلانه در بازار است.

اپل از این تصمیم استقبال کرده است و آن را در جایگاه تلاش جهانی این شرکت بزرگ در جنگ جهانی حمایت از حق اختراعات ثبت شده خود قرار داده است.

اپل اعلام کرد: با این تصمیم گیری کمیسیون بین المللی تجارت به دادگاه های ژاپن، کره، آلمان، هلند و کالیفرنیا ملحق شد و از این نوآوری دفاع و اقدام سامسونگ را برای کپی کردن محصولات اپل رد کرد.

این حکم دو حق اختراع را دربرگرفته است. نخستین مورد “اختراع استیو جابز” نامیده شده که به احترام بنیانگذار این شرکت نامگذاری شده و فناوری صفحه لمسی را دربرمی گیرد و دیگری مربوط به سوکت صوتی روی دستگاه است.

مبارزه اپل و سامسونگ برسر حق اختراعات ثبت شده طی سالهاست که در ۱۰ کشور جهان ادامه دارد. این مبارزه سال گذشته پس از آن که اپل در صدر جدول فروش تلفنهای هوشمند قرار گرفت، به اوج خود رسید.

منبع:مهر

یکشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۱:۴۷
کد خبر : 49193
بازدیدها: 133

پاسخی بگذارید »