پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

ممانعت از ورود دانش ‌آموز مسلمان به نیروگاه هسته ‌ای فرانسه

danesheroz1 اسفند ۷, ۱۳۹۲ ۰
ممانعت از ورود دانش ‌آموز مسلمان به نیروگاه هسته ‌ای فرانسه

دانش روز: مقامات امنیتی نیروگاه هسته‌ ای شهر «ایزر» فرانسه از ورود «کریم» دانش‌ آموز مسلمان شانزده ساله به این مرکز جلوگیری کردند

به گزارش دانش روز، کریم که به همراه سه استاد و شش نفر از همکلاسی‌های خود برای بازدید از نیروگاه هسته‌ای شهر «ایزر» به این محل رفته بود، به هنگام ورود به نیروگاه با ممانعت نیروهای امنیتی مواجه شد.

این نوجوان مسلمان عنوان کرد: دو دقیقه قبل از ورود به نیروگاه هسته‌ای، رئیس گروهی که مسئول راهنمایی ما بود، تماسی تلفنی دریافت کرد و پس از آن ضمن هدایت من به یک اتاق دیگر، اعلام کرد که حق ورود به مراکز هسته‌ای را ندارم.

وی افزود: سه هفته قبل تمام مدارک مورد نیاز را به مسئولان نیروگاه تحویل داده بودیم و تا زمان حضورمان در مقابل درب نیروگاه هسته‌ای، هیچ مشکلی وجود نداشت ولی پس از این تماس تلفنی، راهنمای گروه بدون اینکه توضیحی به من ارائه دهد، مرا به یک اتاق منتقل کرد و یک ساعت منتظر شدم تا همکلاسی‌ها و اساتیدم بازگردند.

این نوجوان مسلمان با اشاره به این‌که پس از اتمام بازدید بار دیگر دلیل ممانعت از ورودش به مرکز را پرسیده است، تأکید کرد: راهنمای گروه پس از اتمام بازدید به من گفت که نیروهای امنیتی مرا «عنصر نامطلوب» خوانده‌اند و به همین دلیل از ورود من به نیروگاه ممانعت شده است در حالی‌که من هیچ پرونده قضایی ندارم.

خانواده این نوجوان مسلمان از تنظیم شکایت علیه مقامات نیروگاه هسته‌ای ایزر به دلیل تبعیض‌نژادی خبر دادند.

منبع: ایکنا

چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۰:۰۶
کد خبر : 95462
بازدیدها: 204

پاسخی بگذارید »