دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

ملاک رای دادن را صلاحیت افراد قرار دهید

danesheroz2 خرداد ۲۴, ۱۳۹۲ ۰
ملاک رای دادن را صلاحیت افراد قرار دهید

دانش روز، استاندار البرز از مردم خواست ملاک رای دادن به نامزد‌ها را خویشاوندی و رفاقت قرار نداده و به افراد اصلح رای دهند.

به گزارش گروه سیاسی دانش روز، اداره کل روابط عمومی استانداری البرز، اصغر عربیان پس از حضور در مسجد جامع رجایی شهر کرج و انداختن آرای خود در صندوق‌، در سیمای البرز حضور یافت و با شهروندان این استان به صورت زنده به گفتگو پرداخت.
دکتر عربیان در این گفتگو با اعلام اینکه ثبت نام تعداد یا تعداد محدودی از نامزدهای مورد نظر در شوراهای اسلامی شهر و روستا در برگه‌های اخذ رای صحیح نیست، خاطرنشان کرد: مطابق گفته‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران، شهروندان بکوشند به تعداد اعضای تعیین شده برای پارلمان شهری و روستایی خویش، برگه‌های اخذ رای را پر کنند.
عربیان با اشاره به حضور نزدیک به سه هزار نامزد برای شوراهای اسلامی شهر و روستا در البرز تصریح کرد: شناخت این تعداد افراد برای شهروندان تا اندازه زیادی دشوار شده است. بر این اساس مردمی که پای صندوق‌های رای حضور می‌یابند باید به شناخت اصلح از میان نامزدهای اعلام شده، اهتمام ورزیده و اسامی افراد شایسته را در برگه‌های اخذ رای ثبت کنند.
استاندار البرز با بیان اینکه شهروندان نباید معیارهای خویشاوندی، رفاقت و حتی برادری را در رای دادن خود لحاظ کنند، خاطرنشان کرد: افراد یا خود باید به شناخت از نامزد‌ها برسند یا با استفاده از افراد آگاه نسبت به پر کردن تعرفه‌های رای اقدام کنند.
عربیان اضافه کرد: همه این نامزد‌ها صالح هستند اما اصلح نیستند. بر این اساس کسانی باید برای شورای اسلامی شهر و روستا انتخاب شوند که دارای توانمندی برای اجرای برنامه‌های مناسب خود در امور شهری داشته باشند.
وی همچنین تاکید کرد: نباید تبلیغات پر زرق و برق را ملاک انتخاب نامزد اصلح قرار دهیم.
عربیان با تکریم موقعیت‌شناسی مردم ایران زمین، حضور گسترده مردم در صحنه انتخابات را در پی دعوت رهبر معظم انقلاب اسلامی عنوان کرد و ادامه داد: پشتیبانی‌های مردمی از لحظه پیروزی انقلاب تا امروز زمینه ساز برای تحقق تمامی آرمان‌های نظام اسلامی ایران بوده است.
شایان ذکر است استاندار البرز پس از این گفتگو برای نظارت و سرکشی به سمت حوزه‌های انتخابیه شهرستان‌های ساوجبلاغ و نظرآباد حرکت کرد.

منبع: استانداری البرز

جمعه ۲۴ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۲:۴۲
کد خبر : 26724
بازدیدها: 131

پاسخی بگذارید »