چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور:

مقاوم‌ سازی ۴.۷ میلیون متر مربع از مدارس کشور

danesheroz1 مرداد ۲۶, ۱۳۹۲ ۰
مقاوم‌ سازی ۴.۷ میلیون متر مربع از مدارس کشور

دانش روز: معاون عمرانی وزیر و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیزات مدارس کشور از مقاوم‌سازی ۴.۷ میلیون متر مربع از مدارس کشور خبر داد و گفت: از مهرماه سال ۸۴ تا پایان سال ۹۱، ۲۰ میلیون متر مربع فضای آموزشی جدید تحویل داده شده است.

به گزارش دانش روز، مرتضی رئیسی در پاسخ به این سوال که چه تعداد مدرسه در کشور نیاز به مقاوم‌سازی دارد؟ اظهار کرد: زیربنای مدارس نیازمند اجرای مقاوم‌سازی هستند و مطالعات مقاوم‌سازی انجام شده و باید به مرحله اجرای آن برسد.

وی افزود: حدود ۸.۲ میلیون متر مربع از ۱۱ میلیون متر مربع مدارسی که باید در سال ۸۵ مقاوم‌سازی می‌شدند، مطالعات آن‌ انجام و به مرحله اجرای مقاوم‌سازی ‌رفت.

مقاوم‌سازی ۴.۷ میلیون متر مربع

وی با بیان اینکه ۴.۷ میلیون متر مربع از مدارس مقاوم‌سازی شده است، ادامه داد: ۵۰ درصد مطالعات به مرحله پایانی رسیده و در حقیقت نصف کلاس‌ها به مرحله اجرای مقاوم‌سازی رسیده است.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیزات مدارس کشور با بیان دسته‌بندی مدارس، اذعان داشت: مدارس به ۳ دسته مستحکم، مدارس نیازمند مطالعه و اجرای مقاوم‌سازی و مدارس تخریبی تقسیم می‌شوند.

رئیسی تصریح کرد: در بخش تخریب‌ و بازسازی مدارس با توجه به اعتبارات محل قانون تخریب‌ و بازسازی و اعتبارات مجلس هفتم، هشتم و مجلس فعلی پیشرفت خوبی در این بخش داشته‌ایم. در بخش مقاوم‌سازی مدارس، بهسازی لرزه‌ای نیازمند مطالعات است.

ایمن شدن دو سوم مدارس تا پایان سال ۹۲

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه در سال ۸۴، یک سوم مدارس کاملا ایمن شده است، بیان کرد: تا پایان سال ۹۲، دو سوم مدارس کاملا مستحکم می شود و یک سوم  دیگر نیز نیازمند تخریب‌، بازسازی یا مقاوم‌سازی است.

وی خاطرنشان کرد: از مهرماه سال ۸۴ تا پایان سال ۹۱، ۲۰ میلیون متر مربع فضای آموزشی جدید تحویل داده شده و با وجود اعتبارات عمرانی بیش از ۸ هزار میلیارد تومان که مجلس و دولت در اختیار ما قرار داده، کمک خیرین و نیکوکاران نیز در این بخش موثر بوده است.

منبع:پانا

 

 

 

شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۰:۳۳
کد خبر : 51186
بازدیدها: 249

پاسخی بگذارید »