پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

مقام ارشد روس: روسیه در بلاروس پایگاه هوایی تأسیس می کند

danesheroz7 تیر ۶, ۱۳۹۲ ۰
مقام ارشد روس: روسیه در بلاروس پایگاه هوایی تأسیس می کند

دانش روز: در شرایطی که روسیه تدابیری را برای مقابله با گسترش ناتو به شرق و استقرار سامانه موشکی آمریکا در مجاورت مرزهای خود به عمل می آورد، فرمانده نیروی هوایی روسیه از تصمیم کشورش برای تأسیس پایگاه هوایی در بلاروس خبر داد.

به گزارش دانش روز به نقل از ریانووستی، ژنرال ویکتور بونداریف روز چهارشنبه گفت: این پایگاه نخستین پایگاه هوایی روسیه در بلاروس خواهد بود و در نزدیکی مرز این کشور با لهستان و لیتوانی قرار خواهد داشت.
وی افزود: پایگاه هوایی روسیه در بلاروس از سال جاری شروع به فعالیت خواهد کرد.
فرمانده نیروی هوایی روسیه، تأسیس این پایگاه را نتیجه توافق دولت های روسیه و بلاروس دانست که در راستای تقویت توانمندی دفاعی دو کشور صورت می گیرد.
به گفته مقام نظامی روس، روسیه به عنوان کشور متحد بلاروس متعهد به ایجاد پایگاه هوایی در این کشور است و این پایگاه در ابتدا توسط روسیه اداره شده و سپس در باره آینده آن تصمیم گیری خواهد شد.
وی افزود: پایگاه هوایی روسیه در نزدیکی شهر لیدا در شمال غرب بلاروس تأسیس خواهد شد و حریم هوایی این کشور را تحت پوشش دفاعی قرار می دهد.
به گفته فرمانده نیروی هوایی روسیه، در این پایگاه یک اسکادران جنگنده مدرنیزه شده سوخو-۲۷ مستقر خواهد شد.
مقامات روس بارها از گسترش تأسیسات نظامی پیمان ناتو و استقرار سلاح های پیشرفته کشورهای عضو این پیمان در نزدیکی مرزهای خود ابراز نگرانی کرده اند.
طرح خزنده سامانه پدافند موشکی آمریکا در اروپای شرقی هم عامل دیگر نگران کننده برای روسیه شده است و سران این کشور اعلام کرده اند که برای مقابله با این سامانه تدابیری را اتخاذ می کنند.

منبع:ایرنا

پنجشنبه ۶ تیر ۱۳۹۲ - ۰۰:۵۹
کد خبر : 32315
بازدیدها: 164

پاسخی بگذارید »