چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

مفهوم عدالت در تجربیات یک معلم خارج از کشور

danesheroz1 اسفند ۴, ۱۳۹۲ ۰
مفهوم عدالت در تجربیات یک معلم خارج از کشور

دانش روز: وبلاگ آنجا آفریقا بود که متعلق به یکی از فرهنگیان عزیز کشور است تجربیات خود را از مفهوم واژه عدالت این چنین نوشته:

  به گزارش دانش روز،

برداشت اول: سالها پیش وقتی فیش حقوقی خودم و سرایدار مدرسه را برداشتم و نزد یکی از معاونان وزارتخانه رفتم که چرا  حقوق من و سرایدار با سابقه کاری مساوی ولی من با مدرک فوق لیسانس سرایدار با مدرک زیر دیپلم  یکی است توجیهی از آن بزرگوار شنیدم که هنوز هم از درک آن عاجز مانده ام ایشان فرمودند که اگر تفاوت حقوقی شما در یک مدرسه زیاد باشد  همکاران انگیزه کار را از دست می دهند در حالی که همه در یک شهر زندگی می کنید و هزینه های مساوی دارید لاجرم  باید حقوق های یکسان بگیرید.

برداشت دوم: قرار بود کتابهای دینی ابتدایی تغییر پیدا کند مدرس محترم که همکار مولف کتاب بود می گفت تلاش کنید جای نشستن دانش آموزان را در کلاس تغییر دهید تا همه ی دانش آموزان بتوانند یکبار هم که شده در میز جلوی کلاس بنشینند چون اگر یک دانش آموز همیشه آخر کلاس بنشیند در واقع یک نوع بی عدالتی است و در حق او ظلم شده است.

برداشت سوم: یک معلم بعد از گذراندن هفت خوان آزمون و مصاحبه و گزینش و …. به خارج از کشور اعزام می شود و در آنجا متوجه می شود که حقوقش از  کارمندان اعزامی سایر نهادهای ایرانی کمتر است، کوپن بار به او تعلق نمی گیرد، کانتینر در اختیار ندارد که لوازم زندگی خود را به محل ماموریت ببرد و یا برگرداند و ماهها برای خرید لوازم و روزهای زیاد برای فروش لوازم  صرف می کند، در بین ماموریت از امتیازات افراد اعزامی سایر نهادها محروم است و …

نتیجه: احتمالا به خاطر این که معلمان اعزامی از  نگاه تیزبین و عدالت نگرانه برخی بزرگواران دور هستند این بی عدالتی های جزئی!!!!! به چشم نیامده است و گرنه حتما در اسرع وقت راه حل مناسبی برای آن می یافتند.

 

senegal.blogfa.com

یکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۲ - ۰۸:۰۸
کد خبر : 94879
بازدیدها: 156

پاسخی بگذارید »