یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

معماری و شهرسازی اصولی نیازمند توجه به رویکردهای تخصصی است

danesheroz اردیبهشت ۷, ۱۳۹۲ ۰

معاون معماری و شهرسازی شهرداری کرج عنوان کرد: معماری و شهرسازی اصولی نیازمند توجه به رویکردهای تخصصی و اجرای بهینه طرح های ذیربط است

به نقل از ایرنا؛ ˈاحدالله احمدی پرگوˈ به تخصصی بودن طرح های شهرسازی اشاره کرد و افزود: باتوجه به این رویکرد، نیاز است، طرح های مربوط به شهرسازی با انجام اقدامات کارشناسی و بهره گیری از مباحث علمی و تخصصی اجرایی شود.

وی، تجربه و تخصص را از مهمترین مولفه های فعالیت شهرسازی ذکر و عنوان کرد: با بهره گیری از این دو مولفه، می توان تغییر و تحولات کلی و مثبت را در مسیر اجرای طرح های شهرسازی جاری کرد.

این مسئول، رسیدن به منابع علمی و کارشناسی را از اصول مهم برنامه ریزی در معاونت شهرسازی ذکر کرد و افزود: از مهمترین محورهای دستیابی به این مهم، ارائه سرفصل های تخصصی به کارشناسان این حوزه است که به صورت مستمر و ادامه دار انجام می گیرد.

معاون معماری و شهرسازی شهرداری کرج در ادامه با تاکید بر تدوین اهداف به منظور شناخت برنامه ریزی های شهری، عنوان کرد: توسعه برنامه های شهرسازی در گرو شناخت وضعیت موجود شهر است.

پرگو، اظهارکرد: از مهمترین مسائلی که در این زمینه می تواند به نحو مطلوب و چشمگیری تاثیرگذار باشد، نحوه ساخت و سازهای شهری به عنوان یکی از اصلی ترین مولفه های ساختارهای شهری است.

وی از جمله، گزینه های مهم در تحقق این موضوع را نظارت بر تدوین ضوابط و دستورالعملها ذکر و عنوان کرد: از دیگر موضوعاتی که می تواند از آن به عنوان عامل و عنصر اصلی پیشرفت در اجرای طرح های زیباسازی نام برد، در نظر گرفتن سرانه های زندگی شهروندی است.

پرگو ادامه داد: تامین سرانه های شهری اعم از فضای سبز، آموزشی، ورزشی و خدماتی و… نقش مهمی در توسعه شهری منطبق با استانداردهای موجود دارد.

شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۶:۵۵
کد خبر : 13212
بازدیدها: 206

پاسخی بگذارید »