شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اختصاصی دانش روز:

معلولیت محدودیت نیست؟!!!

danesheroz1 مهر ۴, ۱۳۹۲ ۰
معلولیت محدودیت نیست؟!!!

معلولیت​ حق تو نیست! آیا معلولیت مادرزادی سهم خدادادی است که برخی افراد ناخواسته هدیه می‌گیرند؟مسعود نادری معلولیست که از مشکلاتش با خبرنگار دانش روز می گوید

به گزارش دانش روز، آنکس که عاجز از خلق لحظه هاست، معلول است. نه من…روح بلند آدمیت فراتر از هر معلولیتی است.

  با وجود مشکل جسمی  میشه خوب و زیبا زندگی کرد؟

این جملات مرا برآن داشت که به سراغ معلولی بروم که زندگی اش را با این مشکلات سپری می کند و از دغدغه هایش با خبر نگار دانش روزمی گوید که در ادامه  می خوانید:

Picture

آقای نادری خودتان را معرفی کنید:

Picture 012

مسعود نادری هستم متولد سال ۱۳۶۷ کرج ، دیپلم انسانی هستم، مادرم فرهنگی و پدرم کارمند شرکت نفت بود که در قید حیات نیست.

از علت معلولیتتان برای ما بگویید:

در زمان تولد به دلیل بیماری یرقان دچار این معلولیت شدم و معلولیتم از نوع سی پی پاها است. برادرم هم معلول است و به نوعی دارای یک مشکل هستیم.

از وضعیت زندگی فعلی تان بگویید و اینکه در کجا زندگی می کنید:

من در سن ۲۲ سالگی پدرم را از دست دادم و در حال حاضر در یک منزل استیجاری در عظیمیه کرج با مادر و برادرم ساکن هستیم.

آیا در جایی شاغل هستید یا به جایی برای کار مراجعه کرده اید:

من به خیلی جاها مراجعه کردم اما نتیجه نگرفتم با وجود اینکه گفته می شود امکان اشتغال برای معلولین وجود دارد اما این گونه نیست در حال حاضر در موسسه خیریه رعد در کرج ( خیابان برقان – خ شهید جباری) مشغول هستم و به بچه های معلول جسمی و حرکتی در زمینه کارهای هنری و فروش انها کمک می کنم و دلنوشته های شاعرکرجی (امید ملکی ) که ایشان هم معلول هستند به فروش می رسانم.

آیا از طرف بهزیستی یا جایی بیمه یا حمایت مالی می شوید:

بهزیستی ماهی ۴۰ هزار تومان به ما می دهد و همچنین بیمه ای که از طرف شرکت نفت پدرم دریافت می کنم سالی دویست هزار تومان می باشد.  من و برادرم ماهی دو میلیون هزینه توانبخشی داریم و همچنین مادرم هم به بیماری سرطان مبتلاست با وجود معلولیتم کار می کنم و حقوق پدرم را دریافت می کنم اما در آمد کاری در مقایسه با هزینه های درمان من ، برادر و مادرم  و هزینه های اجاره مسکن ودیگر هزینه ها واقعا ناچیز است .

از وضعیت کنونی رفت و آمد و حضور در جامعه رضایت دارید:

رفت و آمد در سطح شهر برای ما واقعا سخت است چرا که معابر و خیابانها به گونه ای نیست که این امکان را به ما بدهد. اکثر ساختمانها دارای آسانسور نیستند یا رفت و آمد در مترو واقعا برایمان سخت است.این وضعیت حضور یک معلول را در جامعه دشوار می کند. باشد که  امکانات رفاهی در جهت رفت و آمد معلولین فراهم شود.

آیا به ادامه تحصیل فکر می کنید:

من به تحصیل علاقه مندم تا زمانی که پدرم زنده بود در رفت و آمد به  من کمک می کرد و می توانستم به تحصیلم بپردازم اما از زمانیکه پدرم فوت شد از این امکان محروم شدم و نتوانستم ادامه تحصیل دهم بسیار به درس خواندن علاقه دارم و دوست داشتم در صورت امکان وکیل شوم که از حق مظلومین دفاع کنم همچنین به دلیل مشکلات جسمی برادرم ناچار شدیم برای داشتن امکانات رفاهی و رسیدگی به وی او را در مدرسه غیر انتفاعی ثبت نام کنیم که هزینه بسیار زیادی دارد.

آیا به ازدواج فکر می کنید:

بله به این موضوع فکر میکنم چون سنت حسنه است و پیغمبر هم به این مهم اشاره دارد. اما مایلم با کسی ازدواج کنم که مرا با وجود مشکلاتم درک کند چرا که اگر خدایی نکرده مادرم را از دست دهم کس نیست که به مشکلاتم رسیدگی کند و جایگاه مهر و محبت در زندگی ام باشد. شایان ذکر است بگویم که از دوستان بنده که ازدواج کرده اند با وجود مراجعه برای دریافت تسهیلات وامی به آنها تعلق نگرفته چرا؟ مگر معلولین نیز عضوی از جامعه نیستند.

رفتار دیگران با شما چگونه است:

از اینکه معلولم ناراحت نیستم از اجتماع ناراحتم که ما را درک نمی کند. از رفتارهای دیگران که نشان از لطف نیست بلکه ترحم میکنند اگر شرایط برعکس بود انتظار داشتند که با خودشان اینگونه رفتاری شود؟برای مثال من کتاب می فروشم بارها شده که وقتی کتابی از من خریداری ی کنند پول کتاب را برای من پرت می کنند آیا این درست است؟ مگر نه اینکه ما همه انسانیم و هیچ کس بر دیگری برتر نیست مگر با تقوا؟!

درخواست شما از مسئولین چیست:

امکانات برای رفت و امد معلولین در خور آنها فراهم شد، رمپ مخصوص معلولین در خانه در اختیار آنها قرار بگیرد، تسهیلات بیمه ای برای آنها فراهم شود، بهزیست کار برای انها فراهم شود و در واقع شرایطی فراهم شود که با وجود مشکلات روزمره دیگر دغدغه های امکانات رفاهی و بیمه ای نداشته باشیم.

بزرگترین آرزو و خواسته قلبی شما چیست:

اول اینکه از خداوند شفا می خواهم بزرگترین خواسته قلبی ام است

دوم اینکه خداوند کسی را در سر راه زندگی من قرار دهد که با او ازدواج کنم و درکنار او با همه مشکلاتم به آرامش برسم.

خبرنگار دانش روز: گلاویژاصحابی

پنجشنبه ۴ مهر ۱۳۹۲ - ۱۲:۳۴
کد خبر : 62608
بازدیدها: 456

پاسخی بگذارید »