دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

معلم مریوانی خبرنگار گاردین را ناکام گذاشت + عکس

danesheroz1 بهمن ۱۴, ۱۳۹۲ ۰
معلم مریوانی خبرنگار گاردین را ناکام گذاشت + عکس

دانش روز: محمد‌ علی محمدیان معلم فداکار مریوانی در گفت‌ و گو با روزنامه گاردین با پاسخ‌ های محکم به سوالات جهت‌ دار خبرنگار این روزنامه به دفاع از مسئولان نظام و انقلاب پرداخت

 به گزارش دانش روز، بعد از بازتاب گسترده گزارش کامران نجف زاده خبرنگار صدا وسیما درباره حرکت یک معلم فداکار مریوانی که به دلیل بیماری شاگردش ماهان که از بیماریی ناشناخته رنج می برد و موهای سر و صورتش ریخت بود، برای اظهار همدردی با ماهان رحیمی و جلوگیری از افت شدید تحصیلی و از بین رفتن روحیه این کودک، موهای سرش را از ته زد و خود را به شکل ماهان در آورده بود رسانه های داخلی و خارجی این موضوع را مورد توجه قرار دادند و به تجلیل از این معلم نمونه پرداختند.

محمدعلی محمدیان که هم اکنون به همراه خانواده ماهان رحیمی در تهران بسر می برد، گفته است که مسؤولان دولتی با اظهار همدردی با این خانواده آمادگی دولت را برای هرگونه کمک و حمایتی از این دانش آموز بیمار اعلام کرده اند.

اما نکته مهم بازتاب جهانی این خبر بود. بعد از انتشار گسترده عکس های محمدعلی محمدیان و ماهان رحیمی اعضای مختلف شبکه های اجتماعی به تقدیر از این معلم پرداخته اند که در کنار آن در یک حرکت مشکوک مافیای عضو شبکه های اجتماعی که به صورت سازماندهی شده کار می کنند، تلاش داشتند مانند موضوعاتی چون حادثه شین آباد و زلزله ورزقان از این داستان برای هجمه به نظام استفاده کنند.

بر این اساس روزنامه گاردین چاپ انگلیس با ترتیب دادن گفتگو با محمدعلی محمدیان تلاش داشت با مطرح کردن سوالات جهت دار و موضوعات خلاف واقع وی را در عملی انجام شده قرار دهد و مصاحبه ای با محتوای اعتراض به ساختارهای درونی کشور بگیرد که با هوشیاری این معلم فداکار در پاسخ به سوالات خبرنگار گاردین، وی ضمن دفاع از حقوق مردم ایران به تمجید از نظام و انقلاب اسلامی پرداخت.

منبع: سراج ۲۴

دوشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۸:۳۷
کد خبر : 91423
بازدیدها: 197

پاسخی بگذارید »