پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اختصاصی دانش روز:

معلم شهیدی که حتی از یک خودکار بیت المال استفاده نمی کرد

danesh خرداد ۸, ۱۳۹۴ ۰
معلم شهیدی که حتی از یک خودکار بیت المال استفاده نمی کرد

دانش روز: شهید صدر اله صادقیان فرزند عنایت اله در سوم بهمن ۱۳۳۵ در یک خانواده اصیل و مذهبی در شهرک طالقان به دنیا آمد

به گزارش دانش روز،

نام و نام خانوادگی: صدر اله صادقیان

کد پرسنلی: ۴ – ۱۹۴۶۶۰۶

کد رایانه ای بنیاد شهید: ۱/۶۶/۱۱۹۱۱/ش

میزان تحصیلات:  فوق دیپلم

تاریخ و محل تولد: ۱۳۳۵/۱/۱ – طالقان

تاریخ شهادت: ۶۶/۱/۲۳

نام پدر: عنایت اله

وضعیت استخدام: رسمی

مسئولیت در جبهه: رزمنده

مسئولیت در آموزش و پرورش: کارمند امور اداری

محل خدمت: استان البرز – ناحیه طالقان

محل شهادت: عملیات کربلای ۸

زندگینامـــــــــــــــــــــــــــــــه شهید:

شهید صدر اله صادقیان فرزند عنایت اله در سوم بهمن ۱۳۳۵ در یک خانواده اصیل و مذهبی در شهرک طالقان به دنیا آمد. دوران ابتدایی را همراه با تحصیل علم و دانش به علت علاقه وافری که به دین و مذهب داشت در جلسات قران شرکت می کرد. این عشق به خدا و اسلام باعث شد تاثیر عمیقی در شخصیت او داشته باشد که فردی خود ساخته و معنوی در تمام طول زندگی باشد بعد از تحصیلات متوسطه همزمان با آغاز انقلاب اسلامی در سال ۵۷ وارد نظام وظیفه شدند و به عنوان سرباز خط امام در تظاهرات و راهپیمایی ها و مجالسی که بر علیه شاه صورت می گرفت شرکت فعال داشت. در زمینه عقیدتی و سیاسی دنبال رو خط امام و عقاید امام بودند و به عنوان یک سرباز امام همیشه گوش به فرمان ایشان بود، بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در شغل مقدس معلمی مشغول به کار شد.

ویژگی های اخلاقی و حالات روحی شهید:

از جهت اخلاقی بسیار متواضع و فروتن و صبور بود. بسیار خوش اخلاق که همیشه تبسم بر لب داشت. شوخ طبع بود ولی هیچ وقت غیبت نمی کرد و در مجلسی که غیبت صورت می گرفت حضور نمی یافت. در زمینه اجتماعی بسیار اهل معاشرت بود و دیگران را مورد احترام قرار میداد و کمک به تهیدستان را فراموش نمی کرد. همیشه انفاق می کرد و در بیت المال بسیار حساس بود و حتی برای امر شخصی خود از یک خودکار بیت المال استفاده نمی کرد. رابطه ای بسیار نزدیک با اهل بیت علیهم السلام داشت و هنگام شهادت لفظ یا حسین را بر زبان جاری کرد.  علاقه بسیار به آموختن علم داشت و تا فوق دیپلم نیز خواند و قصد ادامه تحصیل داشت که به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

فرازی از وصیت نامه شهید:

انسانیت انسان در مسلم بودنش است و خوشا به حال آن مسلمی که مومن است. خدایا، از تو می خواهم که ما را جز مومنین قرار دهی تا در راه ایمان و عقیده قلبی مان جهاد کنیم که زندگی چیزی جز این نیست و شک ناپذیر است چون که به تو رسیدن و در عشق تو غرق شدن است و به قول دیگر از مادیات به معنویات رسیدن، از ظلمت به نور رسیدن، از سراب به دریا رسیدن، از جهنم به جنت رسیدن است. و ای همسر عزیزم، از تو می خواهم که در راه شکوفایی فطری فرزندم کوشش کنی تا بتواند مجاهد فی سبیل الله گردد و خودت هم از قافله عقب نمانی همیشه و در هر زمانی پیاده کننده هدف قهرمان کربلا حضرت زینب (س) باش.

جمعه ۸ خرداد ۱۳۹۴ - ۲۲:۵۸
کد خبر : 152810
بازدیدها: 945

پاسخی بگذارید »