سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

استاد اخلاق حوزه:

معلم روح پاک کودکان را در دست دارد/ معلمان کلید هدایت جامعه هستند

danesheroz اردیبهشت ۱۲, ۱۳۹۲ ۰
معلم روح پاک کودکان را در دست دارد/ معلمان کلید هدایت جامعه هستند

استاد اخلاق حوزه گفت: معلمان روح پاک کودکانی را در دست دارند که با هنر، علم و اخلاق او برای خود را در جامعه وجهه پیدا می‌کنند

به نقل از فارس؛ آیت‌الله محی‌الدین حائری شیرازی امروز در مراسم بزرگداشت مقام معلم که در شبستان امام خمینی(ره) با حضور جمعی از پاسداران، بسیجیان و دانش‌آموزان برگزار شد اظهار کرد: پدر و مادر رابط مستقیم فرزندان با خدا هستند و بنابراین نباید این رابطه قطع شود.

وی با بیان اینکه انسان در هر سن، مقام و منزلتی که باشد به دعای پدر و مادر برای برآورده شدن حاجات نیاز دارد تصریح کرد: خداوند کلید اصلی ارتباطی خود را با انسان‌ها پدر و مادر می‌داند.

استاد حوزه علمیه نسل امروز را مانند شاخه نازکی از درخت که به شاخه‌های محکم‌تر نسل دیروز تکیه می‌دهند تشبیه کرد و گفت: اگر این تکیه‌گاه محکم برای نسل امروز نباشد با بادهای عصیانی و طغیان‌هایی که اطرافشان وجود دارد نابود می‌شوند.

وی احترام به پدر و مادر را یکی از ارکان دین دانست و ابراز داشت: در صورتی که نسل امروز به پدر و مادر خود احترام گذاشته و آنان را در این روزهای پیری تنها نگذارد فرزندان فردا نیز در زمان پیری نسل امروز را یاری می‌کنند.

آیت‌الله حائری شیرازی با بیان اینکه مشکلات امروز ریشه در مشکلات گذشته دارد اذعان کرد: اگر در گذشته بی احترامی نسبت به والدین انجام شده و یا آنان را در زمان ضرورت دستگیری نکرده‌ایم امروز نباید انتظار داشته باشیم که فرزندانمان برای ما کاری انجام دهند.

وی محبت را لازمه تربیت انسانی صحیح برای فرزند دانست و گفت: در صورتی که محبت به اندازه و هدفمند به فرزندانمان تزریق کنیم فرزندان صالح و وظیفه شناسی به جامعه تحویل می‌دهیم.

استاد اخلاق حوزه علمیه قم اضافه کرد: اگر احسان به فرزندان با محاسبه دقیق انجام شود فرزندان مسئولیت پذیری تربیت می‌شوند.

آیت‌الله حائری شیرازی در بخش دیگری از سخنان خویش معلمان را هادیان جامعه دانست و گفت: معلمان روح پاک کودکانی را در دست دارند که با هنر، علم و اخلاق او برای خود را در جامعه وجهه پیدا می‌کنند.

وی با بیان اینکه معلم نقش بسزایی در شکل‌گیری آینده انسان دارد گفت: قاتل شهید مطهری، شخصی به نام گودرزی بود که معلمی مغرور، خودخواه و خود بزرگ‌بین داشت که این اخلاق مربی منجر به کینه توزی گودرزی از شهید مطهری و کشتن آن فیلسوف بزرگ شد.

پنجشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۴:۰۹
کد خبر : 14127
بازدیدها: 257

پاسخی بگذارید »