چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

معلمی که زیر شکنجه آل سعود به شهادت رسید

danesheroz1 مهر ۲۰, ۱۳۹۲ ۰
معلمی که زیر شکنجه آل سعود به شهادت رسید

دانش روز: معلم شهید «محمدعلی بشارت» در راهپیمایی برائت از مشرکین در مکه به دست آل سعود دستگیر و زیر شکنجه قربانی مسلخ عشق شد و شربت شهادت نوشید

به گزارش دانش روز، شهید معلم « محمدعلی بشارت » پنجم خردادماه ۱۳۳۹ در روستای پیربابا علی از توابع شهرستان قروه استان کردستان پا به عرصه وجو نهاد.

پدرش اسماعیل از متدینین شیعه منطقه و مادرش از ارادتمندان به اهل بیت علیه السلام بود. محمد علی دوران ابتدایی تحصیل را در روستای خود گذراند و پس از آن به علت نبود امکان ادامه تحصیل عازم قروه شد. او دوران تحصیل را با وجود شرایط سخت و فقر خانواده با نمرات ممتاز طی کرد و پس از اخذ دیپلم در سال ۱۳۵۶ وارد دانشسرای تربیت معلم شهرستان دیواندره شد.

در این دوران نقشی تاثیر گذار در شکل‌گیری تشکل‌های اسلامی پیش از انقلاب در منطقه را بر عهده داشت و در دانشسرا نیز عضو فعال انجمن اسلامی به حساب می آمد.

بعد از اخذ مدرک از تربیت معلم و استخدام در آموزش و پرورش، به صفوف انقلابیون پیوست و تلاش کرد با توزیع اعلامیه پیام‌‌های امام(ره) و ایراد سخنرانی بین دانش آموزان و مردم منطقه، آنها را از ظلم و ستم رژیم پهلوی آگاه سازد، دیری نپایید که مامورین ساواک او را شناسایی کرده و با دستگیری و شکنجه‌اش سعی کردند اجازه اشاعه افکارش را از او بگیرند.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی محمد علی و چند تن از دوستان انقلابیش گروه حزب‌الله قروه را تشکیل دادند تا در مقابل تفرقه افکنی، خیانات و جنایات گروهک‌های ضد انقلاب در کردستان ایستادگی کرده و با حفظ و تقویت انسجام روحیه انقلابی مردم کردستان از ارشهای انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن حراست کنند؛ پس از تشکیل کمیته انقلاب اسلامی در قروه نیز از اعضای فعال این کمیته در کردستان شد و برنامه های ارشمندی را در آن جا ارائه کرد؛ او همچنین در راستای تقویت فرهنگ انقلاب اسلامی در منطقه، بنیاد ۱۵ خرداد قروه ب را راه‌اندازی کرد.

در دوران دفاع مقدس مسئولیت تدارکات سپاه پاسداران در قروه را به عهده گرفت و همزمان در عملیات های گوناگون شرکت کرد.

همزمان با صدور فرمان امام خمینی(ره) مبنی بر تشکیل ارتش ۲۰ میلیونی به جرگه بسیج پیوست و در حال تعلیم دانش‌آموزان روستاهای محمودآباد، گنداب، علیا، طوغان، باباگرگر، قاملو و قروه از تربیت و فراخواندن آنان به بسیج و آشنایی با آرمان ها، اهداف و ارزش های انقلاب اسلامی غافل نشد.

سخنرانی های مذهبی، سیاسی و اجتماعی محمد علی در خطبه های پیش از نماز جمعه قروه اهالی این شهر را از بسیاری از توطئه های ضد انقلاب مصون ساخته، آنان را با اصل ولایت فقیه آشنا و اراده شان را در تلاش در جهت اعتلای میهن استوارتر ساخته بود.

سال ۱۳۶۳ مسئولیت بنیاد شهید اسلامی شهرستان اسلام‌آباد غرب از توابع استان کرمانشاه را به عهده گرفت و به قدری در این عرصه از خود موفقیت نشان داد که بارها مورد سو قصد منافقین قرار گرفت.

پنجم آذرماه ۶۶ هنگامی که محمد علی ۲۶ ساله همراه با کاروانیان جانباز اسلام‌آباد غرب به مکه مکرمه مشرف شده بود، ندای اللهم لبیکش را به عرش رساند و در جریان راهپیمایی برائت از مشرکین در حرم امن الهی و در ماه محرم به دست رژیم سعودی دستگیر و پس از تحمل وحشیانه ترین شکنجه ها از سوی سعودیان در مکه، با شکستن از خود و پیوستن به خدا و شنیدن بشارت آسمانی شدن، شهد شیرین شهادت را به کام جان چشاند.

 منبع: بسیج فرهنگیان

شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۲ - ۱۷:۴۶
کد خبر : 66624
بازدیدها: 128

پاسخی بگذارید »