چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

معلمان سوم ابتدایی و اول متوسطه آموزش می بینند

danesheroz1 تیر ۱۲, ۱۳۹۲ ۰
معلمان سوم ابتدایی و اول متوسطه آموزش می بینند

دانش روز: رئیس مرکز برنامه‌ ریزی و آموزش نیروی انسانی آموزش و پرورش با اعلام تعداد ساعات آموزشی مدرسان معلمان سوم ابتدایی و اول متوسطه اول، گفت: نخستین مرحله آموزش مدرسان در مجموع با آموزش ۱۸۲ ساعت در این مرحله آغاز شده است.

به گزارش دانش روز، اسدالله گرمارودی  گفت: در مرحله نخست، دوره های آموزشی مدرسان با ۱۸۲ ساعت آغاز می شود که آموزشها شامل آموزش کتاب زبان عربی ۳۲ ساعت، فرهنگ و هنر، ۴۰ ساعت و زبان و ادبیات فارسی ۲۴ ساعت برای اول متوسطه اول است.

وی ادامه داد: آموزش مدرسان سوم ابتدایی برای کتاب علوم ۲۴ ساعت، فارسی ۲۴ ساعت، ریاضی ۳۲ ساعت، فرهنگ و هنر و مطالعات اجتماعی ۴۰ ساعت است.

به گفته گرمارودی، آموزش مدرسان در مرحله نخست در چهار مرکزآموزشی پیامبراعظم(ص) پردیس‌های شهید چمران و نسیبه آغاز شده که تا ۱۷ تیرماه ادامه دارد.

وی درباره زمان آموزش مرحله دوم توضیح داد: مرحله دوم این آموزشها در آخر مرداد ماه پس از ماه مبارک رمضان به منظور تأمین مدرس کتب جدید التألیف دینی و قرآن و تربیت بدنی و سلامت پایه سوم ابتدایی، ریاضی، علوم تجربی، دینی و قرآن، زبان انگلیسی، تفکر و سبک زندگی، مطالعات اجتماعی، تربیت‌بدنی و سلامت و کار و فناوری پایه اول متوسطه اول برای تأمین حدود ۲ هزار مدرس استانی برگزار می‌شود.

رئیس مرکز برنامه‌ریزی و آموزش نیروی انسانی آموزش و پرورش درباره اینکه این مدرسان قرار است چه تعداد معلم را آموزش دهند، گفت: با اتمام آموزش مدرسان، آنها مسئولیت آموزش ۲۱۰ هزار معلم سوم ابتدایی و اول متوسطه اول را برعهده دارند تا معلمان این دو پایه همزمان با آغاز سال تحصیلی مشکلی در تدریس محتوای کتابهای درسی نداشته باشند.

منبع:مهر

چهارشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۲ - ۲۱:۱۳
کد خبر : 34192
بازدیدها: 368

پاسخی بگذارید »