سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

معلمان دانش‌‌‌آموزان را به استفاده از نوشت‌افزارهای ملی تشویق کنند

danesheroz شهریور ۲۶, ۱۳۹۲ ۰
معلمان دانش‌‌‌آموزان را به استفاده از نوشت‌افزارهای ملی تشویق کنند

دانش روز : معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: معلمان در فرآیند تدریس دانش‌آموزان را به استفاده از لوازم التحریر با نقوش ایرانی و اسلامی تشویق کنند چرا که معلم نقش الگویی برای دانش‌آموز دارد.

حسین هژبری، معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در خصوص استفاده از لوازم التحریر بومی و اسلامی در بین دانش آموزان گفت: امسال برای نخستین‌بار در سال‌های پس از پیروزی انقلاب شاهد عرضه لوازم‌‌التحریر کاملا ایرانی در کشور بودیم که به دور از نمادهای غربی با استقبال گسترده ای از سوی دانش آموزان خانواده‌ها روبه‌رو شد. هژبری با اشاره به این که یکی از محورهای بروز فرهنگ غربی در میان خانواده‌ها لوازم‌‌التحریر و سرگرمی‌های کودکان است،

وی گفت:‌ تاکنون وضعیت بازار در خصوص اسباب‌بازی، فیلم‌های کودکانه، لوازم‌‌التحریر و نوشت‌افزار به‌گونه‌ای بوده است که به کنترل اقلام غربی درآمده‌ بود اما خوشبختانه با تولید و توزیع لوازم التحریرهایی که بر روی آنها شخصیت‌های ملی و شهدای هسته‌ای جایگزین شخصیت‌های غربی شده‌اند می‌توانیم فرهنگ‌سازی خوب و شایسته‌ای متفاوت از گذشته در دانش آموزان شاهد باشیم.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش تأکید کرد: استفاده از لوازم التحریری که نمادهای غربی رابه نمایش می‌گذارد موجب می شود فرهنگ بیگانه تحت پوشش جنگ نرم تمام ابعاد زندگی دانش آموزان را در برگیرد.

هژبری با اشاره به نقش مثبت صداوسیما در فرهنگ‌سازی صحیح تصریح کرد: ‌صداوسیما باید با تمام امکانات به فرهنگ‌سازی و معرفی اینگونه اقلام و زیان‌های استفاده از تولیدات بیگانگان بپردازد تا جامعه با اینگونه رویکرد و سامانه آشنا شوند.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش افزود: باید همزمان با تولید لوازم‌‌التحریر دارای نمادهای اسلامی و ایرانی تولید کنندگان لوازم التحریرهایی که نمادها و فرهنگ‌های غربی را گسترش می‌دهند کار خود را متوقف کرده و به حرکت در این راستا سوق داده شوند.

وی خاطرنشان کرد: خانواده‌ها می‌توانند در خرید لوازم التحریر دقت بیشتری کرده و از لوازم التحریری که نقوش آن متناسب با فرهنگ ایرانی و اسلامی است، استفاده کنند. همچنین معلمان نیز در فرآیند تدریس دانش‌آموزان را به استفاده از لوازم التحریر با نقوش ایرانی و اسلامی تشویق کنند چرا که معلم واقعاً نقش الگویی برای دانش‌آموز دارد.

سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۰:۱۱
کد خبر : 60695
بازدیدها: 259

پاسخی بگذارید »