پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

معلمان افتخارآفرین هفته اول بهمن/ ۳ معلم بخشنده و یک فرهنگی بازنشسته

danesheroz بهمن ۷, ۱۳۹۲ ۰
معلمان افتخارآفرین هفته اول بهمن/ ۳ معلم بخشنده و یک فرهنگی بازنشسته

دانش روز : در این هفته «معلمی که حقوقش را صرف ترمیم دندان دانش‌آموزش کرد»، «معلمی که تخت ویژه احیای کودک اهدا کرده است»، « معلم خیّر مدرسه‌ساز» و «فرهنگی بازنشسته‌ای که برای هنرآموزان ممتاز اشتغال ایجاد کرده است» معرفی می‌شوند

به گزارش دانش روز ، این هفته از ۴ معلم به عنوان معلمان افتخارآفرین یاد می‌کنیم.

* آقا معلمی که با حقوق یک ماهش، هزینه درمان دندان دانش‌آموزش را پرداخت

مدت‌ها بود که یکی از دانش‌آموزان سال اول متوسطه دبیرستان شهید مطهری روستای زنجیره علیای شهرستان چرداول از فرسودگی دندان‌ها‌یش رنج می‌برد و به علت عدم بضاعت مالی توان درمان آن را نداشت تا آنجایی که حتی از حضور در کنار همکلاسی‌هایش خجالت می‌کشید.

دبیر دینی و قرآن مدرسه که متوجه شده بود، این دانش‌آموز از نعمت پدر محروم است، تصمیم گرفت هزینه درمانش را پرداخت کند و این شد که حقوق یک ماه خود به مبلغ ۸ میلیون ریال را برای درمان و ترمیم دندان‌های دانش‌آموزش هزینه کرد.

این آقا معلم، محمود حیدرزادی است که به عنوان معلم افتخار آفرین هفته اول بهمن، معرفی می‌کنیم.

* خانم معلمی که یک تخت ویژه احیاء کودک اهدا کرد

اما معلم افتخار آفرین دیگر که از او یاد می‌کنیم، فاطمه نجات بخش است که یک تخت ویژه احیاء کودک به بیمارستان امام سجاد یاسوج اهدا کرده است.

این خانم معلم درباره این اقدام گفته است: «مبلغ ۷۰ میلیون ریال از ارث پدری خود را با توجه به مشکلات ویژه نوزادان و ضرورت احیای آنها برای خرید این تخت هزینه کردم؛ با توجه به اینکه ۳ فرزندم نیز در این مکان بوده‌اند و کمبود تخت را احساس کردم، این کار را انجام دادم.

رئیس بیمارستان امام سجاد یاسوج نیز گفته است «این تخت احیاء نوزاد آخرین مدل تولید شده در کشور است».

* اهدای یک قطعه زمین توسط خانم معلم برای ساخت فضای آموزشی

خدیجه نورکی معلم شاغل در آموزش و پرورش منطقه لاشار و اسپکه، یک قطعه زمین با مساحت ۳ هزار و ۶۰۰ متر مربع جهت ساخت فضای آموزشی اهدا کرده است.

* ایجاد اشتغال فرهنگی بازنشسته برای هنرآموزان ممتاز

اما چهارمین معلم افتخارآفرین، یک فرهنگی بازنشسته است؛ شکر الله نجفی که متولد سال ۱۳۰۸ بوده و دارای مدرک فوق لیسانس مدیریت است، شش دانگ یک باب مغازه خود را واقع در بازار بجنورد به مساحت ۱۲ متر مربع وقف کرده است.

وی مقرر کرده است که در هر سال شمسی، مال الاجاره این موقوفه در پایان سال تحصیلی به یکی از شاگردان ممتاز فارغ التحصیل در رشته‌های آموزشی متوسطه فنی و حرفه‌ای شهر بجنورد به صورت جایزه نقدی اهدا شود تا زمینه اشتغال وی فراهم شود.

 

منبع :فارس

دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۳:۱۳
کد خبر : 89909
بازدیدها: 139

پاسخی بگذارید »