پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اختصاصی دانش روز:

دغدغه معلولین از نداشتن بیمه تکمیلی تا…

danesheroz1 شهریور ۸, ۱۳۹۲ ۰
دغدغه معلولین از نداشتن بیمه تکمیلی تا…

دانش روز: معلولیت یکی از حقایق زندگی است و در همه ادوار تاریخ در هر جامعه ای اعم از صنعتی و پیشرفته تا فقیر وجود داشته است

 به گزارش دانش روز، نگاه جامعه به افرادی که مشکل جسمانی دارند یا به اصطلاح معلول هستند چگونه است؟ نگاهی عادی یا نگاهی تبعیض امیز؟

img176 (1)

 نگاه جوامع مختلف به معلولیت با توجه به گذر زمان تغییرات گسترده ای کرده است وهر جامعه با توجه به فرهنگ خودش به این موضوع می نگرد ولی بحث مشترک همه جوامع رسیدگی به وضعیت معلولین از طریق دولت وسایر ارگان های غیر دولتی است.

در بعضی جوامع به افراد معلول به عنوان فردی ضعیف می نگرند که حتی قادر به انجام کارهای روزمره خویش هم نیست وهمین موضوع باعث جریحه دار شدن روحیه معلولین می گردد. ولی معلولین با نیروهای خدادادی که در وجود انها نهاده شده بر این طرز فکر خط بطلانی کشیده اند وثابت کرده اند با همت خودشان قادر به انجام کارهای مختلف هستند ولی نیاز به حمایت همه جانبه برای تحقق اهداف خود دارند.

یکی از این جنبه های حمایتی،  حمایت از بیمه تکمیلی معلولین است که معلولین حداقل دیگر دغدغه درمان را ندارند.

20

در این راستا عضوسازمان جهانی معلولین در خصوص بیمه تکمیلی گفت: بیش از۲ سال است که معلولین بیمه مکمل ندارند وی همچنین سرانه بیمه مکمل درمان معلولین را سالانه ۴ هزار تومان ذکر کرد که مبلغی در حد صفراست

علی همت محمود نژاد افزود: متاسفانه مشکل بیمه پایه در میان معلولین ان قدر زیاداست که اگر معلولی به سازمان بهزیستی مراجعه کند و بخواهد بیمه شود می گویند باید یک معلول دیگر فوت کند تا شما جایگزین شوید.

محمود نژاد در پایان خطر نشان کرد: معلولین در حال حضر فقط از بیمه ایران بهره می برند که خود این هزینه را تقبل  می کنند و اظهار امیدواری کرد که در دولت یازدهم به این مهم پرداخته شود.

امید اسحاقی (خبرنگاردانش روز و دانشجوی کارشناسی حقوق)

جمعه ۸ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۳:۴۵
کد خبر : 55511
بازدیدها: 333

پاسخی بگذارید »