سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

معاون سیاسی وزیر کشور خبر داد:

معرفی ۳۰ معتمد انتخابات ریاست جمهوری به هیات مرکزی نظارت

danesheroz اردیبهشت ۸, ۱۳۹۲ ۰
معرفی ۳۰ معتمد انتخابات ریاست جمهوری به هیات مرکزی نظارت

معاون سیاسی وزیر کشور از معرفی ۳۰ نفر از شخصیت های مذهبی، سیاسی‌،فرهنگی و اجتماعی از سوی وزیر کشور به عنوان متعمد به هیات مرکزی نظارت بر انتخابات طبق تبصره یک ماده ۳۱ قانون انتخابات ریاست جمهوری خبر داد. به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سید صولت مرتضوی درباره بحث تشکیل هیات اجرایی [&hellip

معاون سیاسی وزیر کشور از معرفی ۳۰ نفر از شخصیت های مذهبی، سیاسی‌،فرهنگی و اجتماعی از سوی وزیر کشور به عنوان متعمد به هیات مرکزی نظارت بر انتخابات طبق تبصره یک ماده ۳۱ قانون انتخابات ریاست جمهوری خبر داد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سید صولت مرتضوی درباره بحث تشکیل هیات اجرایی مرکزی انتخابات اظهار کرد: متاسفانه در آستانه انتخابات نمایندگان محترم طرح هایی می‌دهند که باعث می‌شود قانون انتخابات دستخوش تحولاتی شود و به تبع این موضوع برنامه‌هایی که وزارت کشور و سایر دستگاه‌ها نیز دارند، دستخوش تغییرات می‌شوند، البته این حق نمایندگان محترم است.

وی افزود:از جمله تغییراتی که در مجلس قانون انتخابات از جمله ماده ۳۱ این قانون داشت این بود که وزارت کشور زیر نظر هیات اجرایی مرکزی انتخابات فعالیت کند، همچنین در تبصره ۱ این ماده آورده شده که وزیر کشور حداقل ۵ ماه قبل از پایان دوره چهارساله ریاست جمهوری ۳۰ نفر از شخصیت‌های مذهبی، سیاسی،‌فرهنگی و اجتماعی کشور را که دارای صلاحیت‌های مندرج در تبصره ۳ ماده ۳۹ این قانون هستند را به عنوان معتمد به هیات مرکزی نظارت بر انتخابات معرفی کند.

مرتضوی در همین راستا با تاکید بر این‌که در این مورد از سوی وزارت کشور و شورای نگهبان قصوری شکل نگرفته است، اظهارکرد: متاسفانه برخی دوستان که اظهار نظر می‌کنند، فقط بخشی از قانون را می‌بینند و به بخش دیگر توجه ندارند.

وی ضمن این‌که از معرفی ۳۰ نفر از شخصیت‌های مندرج در تبصره یک به هیات مرکزی نظارت خبر داد، اظهار کرد: الحمدالله سطح تعاملات بالا است و دستگاه اجرایی با بخش نظارت هیچ مشکلی ندارد و در زمانی که ضرورت داشته باشد این هیات اجرایی تشکیل می‌شود.

وی همچنین گفت: این‌که هیات نظارت کمی دست نگه داشته است بخاطر این است که طیف‌بندی‌های سیاسی کاملا شفاف شوند و افراد مشخص شود تا این‌که افراد مورد نظر جهت‌گیری‌های سیاسی نداشته باشند.

معاون سیاسی وزیر کشور در ادامه با بیان این‌که افرادی که می‌خواهند در این بحث اظهار نظر کنند، قبل از آن قوانین را مطالعه و یا این‌که به خود زحمت دهند از ما پیگیری‌های لازم را انجام دهند، تصریح کرد: قبل از این‌که تشویش اذهان شود باید قانون را مطالعه کرد.

مرتضوی در پاسخ به این پرسش که آیا انتخابات سر موقع خود برگزار خواهد شد؟ اظهار کرد: جمهوری اسلامی در دوران جنگ انتخابات را سر موقع خود برگزار کرده است، حال که ملت ما در اوج اقتدار است، نیز انتخابات را سر وقت خود برگزار خواهد کرد.

وی هم چنین در بخشی دیگر از سخنان خود با مورد توجه قرار دادن انتخابات شوراها و حضور اقشاری در این عرصه همچون هنرمندان و ورزشکاران گفت: متاسفانه برخی اوقات بعضی قضاوت‌ها صحیح نیست، همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند انتخابات متعلق به یک تیره و قوم خاص نیست، بلکه به همه سلایق تعلق دارد و هنرمندان و ورزشکاران،‌ اقتصادان و آحاد مختلف مردم در آن سهم دارند و انتخاب حق مردم است.

وی در ادامه با بیان این‌که پیش‌بینی ما این است که برای انتخابات پیش‌رو نزدیک ۶۷ هزار شعبه اخذ رای داشته باشیم، اظهار کرد: در هر شعبه اخذ رای تا ۲۲ نفر عضو حضور خواهند داشت و باید گفت که با توجه عوامل پیشتیبانی، نظارتی،‌انتظامی و بازرسین بالغ بر یک میلیون و ۲۰۰هزار نفر انتخابات را پشتیبانی می‌کنند.

مرتضوی همچنین درباره فعالیت‌هایی که کاندیداهای احتمالی هم اکنون و قبل از زمان تبلیغات رسمی انجام می‌دهند، اظهار کرد: ما هم اکنون کسی را به عنوان نامزد انتخابات ریاست جمهوری نداریم و فعالیت با این عنوان مجاز نیست.

وی افزود: تبلیغات زمانی آغاز می‌شود که شورای نگهبان فهرست نامزدهای تایید صلاحیت شده را به وزارت کشور اعلام کند و پس از آن وزارت کشور فهرست اسامی را منتشر می‌کند و بعد از آن نامزدها ۲۰ روز فرصت تبلیغات خواهند داشت.

وی که در برنامه صبح با خبر شبکه خبر صحبت می‌کرد با تاکید بر این که ما بحثی به نام تبلیغات غیررسمی نداریم گفت: یک بحث تببین شرایط مربوط به انتخابات است که رجال سیاسی، فرهنگی و اقتصادی و مسوولان برگزارکننده و شورای نگهبان در مورد آن نظر می‌دهند یک بحث هم بحث تبلیغات است که در مورد آن باید گفت در حال حاضر هر چه که شبهه تبلیغ داشته باشد خلاف قانون است و وقتی که می‌گوییم قانون،‌قانون است ، همه باید به آن تن دهیم.

یکشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۴:۵۸
کد خبر : 13319
بازدیدها: 216

پاسخی بگذارید »