پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

معرفی نخستین پارک موزه علوم زمین ایران در بهمن ماه

danesheroz1 دی ۴, ۱۳۹۲ ۰
معرفی نخستین پارک موزه علوم زمین ایران در بهمن ماه

دانش روز: مرکز زمین‌شناسی و اکتشافات‌ معدنی منطقه شمال شرق کشور با برگزاری همایشی در بهمن ماه اقدام به معرفی اولین ژئوپارک فناوری به عنوان نخستین پارک موزه علوم زمین ایران خواهد کرد

به گزارش دانش روز، مرکز زمین‌شناسی و اکتشافات‌ معدنی منطقه شمال شرق کشور (مشهد) چهارمین مدیریت منطقه‌ای است که با نام مدیریت زمین‌شناسی منطقه شمال خاوری در سال ۱۳۶۹ با هدف توسعه و تسریع تهیه اطلاعات پایه در حوزه علوم زمین در مشهد آغاز به کار کرد.

این مرکز در حال حاضر عهده‌دار اجرای پروژه‌های متعدد در مباحث مختلف زمین‌شناسی، اکتشافی، گردشگری علمی و ژئوتوریسم است که از پروژه‌های مهم در دست اقدام می‌توان به پروژه پارک موزه علوم زمین اشاره کرد.

در این راستا این مرکز قرار است از ۲۷ تا ۲۸ بهمن ماه سال جاری همایشی با محورهای چینه ‌شناسی، فسیل ‌شناسی، سنگ شناسی (آذرین، رسوبی، دگرگونی)، یافته‌های نوین در رابطه با زمین‌شناسی ایران، روش‌های نوین تهیه نقشه‌های زمین‌شناسی برگزار کند.

در این همایش محققان حوزه‌‌های چینه‌شناسی، فسیل‌شناسی، سنگ‌شناسی، روش‌های نوین در تهیه نقشه‌های زمین‌شناسی و یافته‌های جدید در زمین‌شناسی ایران در زمینه زمین‌شناسی بنیادی می‌توانند مقالات خود را به دبیرخانه این همایش ارسال کنند.

شناسایی نواحی مناسب در ایران جهت مطالعات دیرینه‌شناسی، سنگ‌ شناسی و رسوب ‌شناسی و استفاده از تکنیک‌های نوین در زمینه‌های ذکر شده از اهداف این همایش ذکر شده است.

در این همایش همچنین قرار است نخستین ژئو پارک فناوری در مرکز مشهد در سطح بین‌المللی معرفی شود ضمن آنکه در خصوص معرفی مناطق مستعد در احداث و معرفی ژئوپارک در ایران بحث و تبادل نظر شود.

 

 

منبع: مهر

چهارشنبه ۴ دی ۱۳۹۲ - ۱۰:۳۸
کد خبر : 82475
بازدیدها: 277

پاسخی بگذارید »