شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

معرفی بزرگ‌ ترین دانشنامه فارسی با حضور خرمشاهی و فانی

danesheroz1 مهر ۱۲, ۱۳۹۲ ۰
معرفی بزرگ‌ ترین دانشنامه فارسی با حضور خرمشاهی و فانی

دانش روز: مولفان و ویراستاران دانشنامه دانش‌گستر از جمله بهاء الدین خرمشاهی و کارمان فانی در نشستی این اثر را برای مخاطبانش معرفی می‌کنند

به گزارش دانش روز، تعدادی از مولفان و ویراستاران دانشنامه دانش‌گستر، روز دوشنبه آتی طی نشستی در فروشگاه مرکزی شهرکتاب درباره شکل‌گیری و ویژگی های این دانشنامه صحبت می‌کنند.

در این نشست که ساعت ۱۷ روز ۱۵ مهر برگزار می‌شود، کامران فانی، بهاءالدین خرمشاهی، نورالله مرادی، محمدعلی سادات و ناصر فکوهی، توضیحاتی درباره دانشنامه تک‌جلدی دانش‌گستر ارائه می‌دهند و این اثر را به مخاطبان معرفی می‌کنند.

دانشنامه تک‌جلدی دانش‌گستر چکیده‌ای از دانشنامه بزرگ دانش‌گستر است که در ۱۸ جلد و ۱۵۲۰۰ صفحه در سال ۱۳۸۹ منتشر شد و جامع‌ترین و بزرگ‌ترین دایره‌المعارف عمومی و جهانی به زبان فارسی است. این دانشنامه ۶۷ هزار مقاله یا مدخل را در موضوعات گوناگون از جمله: تاریخ، جغرافیا، دین، فلسفه، عرفان، ادبیات، روان‌شناسی، جامعه شناسی، اقتصاد، حقوق، پزشکی، ریاضیات، فیزیک، شیمی، زیست‌شناسی، صنایع و اختراعات، ورزش، هنر و نیز زندگینامه نزدیک به ۲۰ هزار تن از مشاهیر جهان در تمام حوزه‌ها دربرمی‌گیرد. در ضمن بیش از ۲۰ هزار عکس، تصویر، نمودار، نقشه و جدول در آن آمده است.

دانشنامه دانش‌گستر زیرنظر کامران فانی و محمدعلی سادات و به همت صدها نویسنده، مترجم، ویراستار، حروفچین، نمونه‌خوان و صفحه‌آرا از سوی موسسه دانش‌گستر منتشر شده است.

بسیاری از دایره‌المعارف‌های جهانی نظیر بریتانیکا، بروکهاوس و لاروس متن تلخیص‌شده‌ای از دایره‌المعارف‌های خود را در یک جلد به طور خلاصه عرضه می‌کنند. دانشنامه تک‌جلدی دانش‌گستر نیز که به تازگی وارد بازار کتاب شده، فشرده و خلاصه‌ای از دانشنامه ۱۸ جلدی است که ضروری‌ترین و روزآمدترین اطلاعات عمومی را در همه رشته ها به ترتیب الفبایی گرد آورده است.

این کتاب در قطع رحلی، در ۱۲۳۴ صفحه و شمارگان شش هزار نسخه منتشر شده است و با تخفیف ۱۰ درصد برای نخستین‌بار در کلیه شعبه‌های فروشگاه‌های زنحیره‌ای شهرکتاب در تهران و شهرستان‌ها توزیع می‌شود.

منبع:مهر

جمعه ۱۲ مهر ۱۳۹۲ - ۱۹:۰۶
کد خبر : 64626
بازدیدها: 218

پاسخی بگذارید »