سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

معاینه فنی سرویس مدارس به طور ویژه

danesheroz1 شهریور ۷, ۱۳۹۲ ۰
معاینه فنی سرویس مدارس به طور ویژه

دانش روز: مدیر عامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای تهران با تاکید براینکه معاینه فنی خودروها نقش بسیار مهمی در کاهش آلودگی هوا و صدا و حفظ ایمنی خودروها دارد، گفت: با توجه به نزدیک شدن مهرماه و افزایش حجم ترددها در شهر مراکز معاینه فنی در آماده باش کامل قرار دارند تا ضمن معاینه فنی خودروهای شخصی، ناوگان حمل و نقل عمومی و سرویس مدارس مورد معاینه فنی قرار گیرند

به گزارش دانش روز، رضوی با بیان این مطلب گفت: هر ساله در شهریور ماه تمهیدات ویژه ای برای استقبال از مهر و بازگشایی مراکز آموزشی صورت می گیرد تا ضمن تسهیل ترددها در شهر، ناوگان حمل و نقل عمومی بتواند با تمام ظرفیت و توان به شهروندان خدمات رسانی کنند.

وی افزود: در این راستا معاینه فنی خودروها و وسایل نقلیه عمومی مورد تاکید است اطمینان لازم حاصل شود که خودروها دچار نقص فنی نیستند و از نظر ایمنی در شرایط مناسبی قرار دارند .

رضوی با بیان اینکه تاکسی های شهر تهران به طور مرتب و هر سه ماه یکبار به مراکز معاینه فنی مراجعه می کنند گفت: خوشبختانه با تاکید سازمان تاکسیرانی، شاهد مراجعه مرتب و به موقع تاکسی ها به مراکز معاینه فنی هستیم ، همچنین ۶۰ هزار تاکسی که به عنوان سرویس مدرسه انتخاب شده اند تا پیش از مهرماه مورد معاینه فنی ویژه قرار می گیرند تا ضمن بررسی های معمول، وضعیت ظاهری خودرو،وضعیت کمربندهای ایمنی، صندلی ها و…. مورد بررسی قرار گیرد و اطمینان حاصل شود که این خودروها می توانند با ایمنی کامل نسبت به جابه جایی دانش آموزان اقدام کنند.

وی افزود: اتوبوس های شرکت واحد اتوبوسرانی نیز در طی سال به طور مرتب به مراکز معاینه فنی خودروهای سنگین مراجعه دارند و از نظر ایمنی، نقص فنی و میزان تولید آلایندگی به طور مداوم مورد بررسی قرار می گیرند.

مدیر عامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای تهران با اشاره به اینکه متاسفانه آمارها نشان می دهد که نقص فنی خودروها در تشدید و ایجاد ترافیک و همچنین تصادفات نقش زیادی دارد گفت: امید است شهروندان تا پیش از مهرماه خودروهای شخصی شان را مورد معاینه فنی قرار دهند تا در مهرماه کمتر شاهد نقص فنی خودرو و بروز مشکلات ناشی از آن در پایتخت باشیم.

منبع:مهر

پنجشنبه ۷ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۶:۱۹
کد خبر : 55273
بازدیدها: 208

پاسخی بگذارید »