جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

معافیت ۲۰۰ مددجوی البرزی از خدمت نظام وظیفه

28 danesheroz اردیبهشت ۲۰, ۱۳۹۲ ۰
معافیت ۲۰۰ مددجوی البرزی از خدمت نظام وظیفه

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد امام خمینی استان البرز گفت: طی یک سال گذشته بیش از ۲۰۰ نفر از مددجویان تحت پوشش این کمیته در استان البرز از خدمت مقدس نظام وظیفه معاف شدند

سید هادی کرابی امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران در کرج اظهار داشت: در سال گذشته از سوی مجلس شورای اسلامی به صورت قانونی اصلاحاتی در قانون نظام وظیفه صورت گرفت که بر اساس آن خدماتی به خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد و خانواده‌های بی سرپرست و یا بد سرپرست ارائه شد.

وی تصریح کرد: بر اساس قانون جدید امتیازاتی از جمله معافیت از خدمت نظام وظیفه، انتقال افراد تحت پوشش این کمیته به شهرستان‌های محل سکونت و حتی بخشش اضافه خدمت  برای مددجویان و خانواده‌های نیازمند در نظر گرفته شده است.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد امام خمینی استان البرز افزود: به همین دلیل پرونده‌هایی در کمیته امداد البرز تشکیل شد و افراد متقاضی که وضعیت آن‌ها با شرایط قانونی مطابقت داشت را برای استفاده از این تسهیلات معرفی کردیم.

کرابی گفت: طی یک سال گذشته بیش از ۲۰۰ نفر از فرزندان ذکور خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد در البرز که فاقد سرپرست بوده یعنی از نعمت پدر محروم هستند و یا والدین آن‌ها از یکدیگر جدا شده و مادرشان تحت پوشش امداد قرار دارند، برای معافیت از نظام وظیفه به نهادهای قانونی معرفی و از این تسهیلات استفاده کردند.

وی متذکر شد: بر اساس قانون تنها یکی از فرزندان ذکور بانوان فاقد سرپرست که تحت پوشش کمیته امداد هستند می‌توانند از تسهیلات معافیت از خدمت مقدس سربازی معاف شوند.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد امام خمینی  استان البرز بیان داشت: از سوی دیگر فرزندان ذکور تحت پوشش کمیته امداد دیگری نیز برای بهره‌مندی از تسهیلاتی چون بخشش اضافه خدمت و همچنین انتقال به استان البرز از سوی این کمیته به سازمان نظام وظیفه عمومی معرفی شدند که پرونده آن‌ها در چارچوب قانون در حال پیگیری است.

جمعه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۴:۴۸
کد خبر : 16222
بازدیدها: 199

پاسخی بگذارید »