پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

بررسی احتمالات قهرمانی لیگ در فاصله 7 هفته مانده به پایان رقابت ها؛

معادله قهرمانی در لیگ برتر اینگونه رقم می‌خورد/ نمایش چهره قهرمان در هفته ۳۲ + جدول

danesheroz اسفند ۱۲, ۱۳۹۱ ۰
معادله قهرمانی در لیگ برتر اینگونه رقم می‌خورد/ نمایش چهره قهرمان در هفته ۳۲ + جدول

استقلال در هفته های بیست و نهم برابر تراکتور، سی و دوم برابر سپاهان و سی وسوم برابر فولاد قرار می گیرد. تراکتور نیز در هفته بیست و نهم برابر استقلال صف آرایی می کند و در هفته سی ام به مصاف سپاهان می رود و در هفته ماقبل پایانی برابر فولاد قرار می گیرد. سپاهان در هفته سی ام با تراکتور و در هفته سی و دوم با استقلال بازی می کند. فولاد نیز در هفته سی و دوم با تراکتور و در هفته سی و سوم با استقلال بازی می کند

رای برخی از تیم ها ۶ هفته و برای ۶ تیم دیگر ۷ هفته تا پایان رقابت های لیگ برتر باقی مانده و با شکستی که تیم فوتبال فولاد خوزستان برابر نفت آبادان به دست آورد، می توان حدس زد که یکی از ۳ تیم استقلال، سپاهان و تراکتور برای قهرمانی در لیگ برتر شانس خواهند داشت.

در شرایطی که کمتر از ۷ هفته دیگر تا پایان لیگ برتر باقی مانده،‌ اما بررسی بازی های باقی مانده لیگ نشان می دهد که انتخاب قهرمان در بین ۴ تیم بالای جدول کار ساده ای نیست و هر ۴ تیم استقلال، تراکتور، سپاهان و فولاد شانس قهرمانی دارند.

البته روی کاغذ هنوز می توان شانسی برای تیم های رده پنجم تا دهم لیگ قائل بود اما نگاه واقع بینانه به بازی های باقی مانده نشان می دهد که قهرمان از بین یکی از چهارتیم بالای جدولی خواهد بود و در بین آنها، شانس استقلال بیش از سایرین است.

جدول زیر بازی های باقی مانده ۴ تیم استقلال، تراکتور، سپاهان و فولاد را نمایش می دهد. نکته جالب در مورد این بازی ها این است که در ۶ هفته باقی مانده، رقاب های حساسی بین این ۴ تیم برگزار خواهد شد که تکلیف قهرمان را نیز مشخص خواهد کرد.

جدول بالا نشان می دهد که استقلال در هفته های بیست نهم برابر تراکتور، سی و دوم برابر سپاهان و سی وسوم برابر فولاد قرار می گیرد. تراکتور نیز در هفته بیست و نهم برابر استقلال صف آرایی می کند و در هفته سی ام به مصاف سپاهان می رود و در هفته ماقبل پایانی برابر فولاد قرار می گیرد. سپاهان در هفته سی ام با تراکتور و در هفته سی و دوم با استقلال بازی می کند. فولاد نیز در هفته سی و دوم با تراکتور و در هفته سی و سوم با استقلال بازی می کند.

مشاهده برنامه بازی های این ۴ تیم نشان می دهد که ۵ بازی حساس و سرنوشت ساز بین این ۴ تیم برگزار خواهد شد که نتیجه این ۴ مسابقه چهره تیم قهرمان را مشخص خواهد کرد. به طور حتم هفته سی و دوم رقابت های لیگ برتر، حساس ترین هفته لیگ دوازدهم خواهد بود چراکه ۲ بازی حساس بین تیم های استقلال با سپاهان و تراکتور با فولاد برگزار می شود و به احتمال فراوان بازی های این هفته قهرمان لیگ را معرفی می کند.

نکته جالب توجه دیگری که با توجه به این جدول می توان به آن دست یافت، بازی هایی است که این ۴ تیم برابر یکدیگر قرار نمی گیرند. در این ۷ هفته پایانی تیم های پایین جدولی چند بازی حساس با این ۴ تیم بالای جدولی برگزار خواهد کرد. تیم های گهر، آلمینیوم و داماش که در رده های پایینی جدول قرار دارند با ۳ تیم از این ۴ تیم رقابت دارند و تیم نفت تهران نیز با هر ۴ تیم روبرو خواهد شد.

شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۷:۳۶
کد خبر : 8411
بازدیدها: 132

پاسخی بگذارید »