یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

مطالبات روحانی موضوع «پیک نوروزی» دانش‌ آموزان شد

danesheroz1 بهمن ۷, ۱۳۹۲ ۰
مطالبات روحانی موضوع «پیک نوروزی» دانش‌ آموزان شد

دانش روز: به گفته معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش، «پیک نوروزی» امسال در سراسر استان‌ ها با موضوع مطالبات رئیس‌ جمهور از دانش‌ آموزان که اول مهر مطرح شد، ارائه می‌شود.

به گزارش دانش روز، محمد دیمه‌ ور درباره تغییراتی که در پیک‌های دانش‌آموزان ابتدایی ایجاد شده، افزود: برای نوروز ۹۳ سیاست‌گذاری پیک‌های نوروزی از طریق وزارتخانه انجام شده و بخشنامه آن نیز به استان‌ها اعلام شده است.

وی افزود: با توجه به این که رئیس‌جمهور در روز بازگشایی مدارس سه محور مهم مهارت مطالعه، گفت‌وگو و انشاء را مورد تاکید قرار دادند، بر اساس سیاست‌گذاری وزارت آموزش و پرورش مقرر شده استان‌ها این سه موضوع را به عنوان موضوعات مطرح شده در پیک نوروزی به دانش‌آموزان ارائه دهند.

معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان این که توزیع پیک‌های نوروزی توسط استانها “اختیاری” است، گفت: استان‌ها موظف شده‌اند این سه محور اصلی یعنی فرهنگ گفت و گو، مهارت مطالعه و نگارش یا همان انشاء را در پیک‌های نوروزی ارائه دهند. ضمن آنکه تاکید شده از ارائه مطالب سنگین و حجیم درسی در پیک‌های نوروزی پرهیز کنند.

دیمه‌ور خاطرنشان کرد: در پیک‌های نوروزی امسال برخی از صفحات به خاطره‌نویسی دانش‌آموزان اختصاص یافته، این امر در جهت تقویت نگارش و انشاء دانش‌آموزان صورت گرفته و این موضوع یکی از مطالبات رئیس‌جمهور نیز محسوب می‌شود.

وی ارائه پیک‌های نوروزی را فرصت مناسبی برای تقویت سه مهارت گفت‌وگو، مطالعه و نگارش عنوان کرد و گفت: این موضوعات نه تنها مطالبه رئیس‌جمهور از آموزش و پرورش و دانش‌آموزان است بلکه کمک می‌کند تا دانش‌آموزان بتوانند در ایام تعطیلات نوروز از این فرصت در جهت تقویت این مهارت‌ها استفاده کنند.

معاون وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: در پیک‌های نوروزی امسال تقویت مهارت‌های دانش‌آموزان مورد توجه ویژه قرار گرفته و از حالت صرف موضوعات درسی خارج شده است.

 

 

منبع: ایسنا

دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۲:۱۶
کد خبر : 89885
بازدیدها: 266

پاسخی بگذارید »