یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

مصلحی: گروهک منافقین باید سریعتر از عراق اخراج شود

danesheroz فروردین ۱۳, ۱۳۹۲ ۰

وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر تعیین تکلیف گروهک تررویستی منافقین در عراق، گفت: گروهک تروریستی منافقین باید هر چه زودتر از خاک عراق اخراج شوند

حیدر مصلحی که به عراق سفر کرده است در گفت وگو با واحد مرکزی خبر در بغداد، گفت: تعاملات و همکاری‌های امنیتی میان دو کشور ایران و عراق افزایش چشمگیری داشته و ایران بیش از سه دهه تجربه مقابله با تروریسم را به دولت عراق منتقل خواهد کرد.

وی یادآور شد: البته دولت عراق با تدبیر ویژه توانست بخش قابل توجهی از این تهدیدات را از میان ببرد.

وزیر اطلاعات کشورمان که به دعوت سرپرست وزارت امنیت و مشاور امنیت ملی عراق به بغداد سفر کرده است، تصریح کرد: با هماهنگی های صورت گرفته گروهک منافقین باید هرچه زودتر خاک عراق را ترک کنند.

وی به نقش فتنه انگیزانه این گروهک در کشور عراق و منطقه اشاره کرد و گفت: باید تکلیف این گروهک تروریستی هر چه زودتر روشن شود.

“فالح الفیاض” مشاور امنیت ملی عراق هم در دیدار با مصلحی، تقویت روابط ایران و عراق را بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: ایران از جمله معدود کشورهای منطقه است که تجارب مثبت خود را به این کشور منتقل و همواره در سال های گذشته سعی کرده است پیشواز کمک رساندن به مردم عراق باشد.

الفیاض افزود: بر خلاف برخی کشورهای منطقه، ایران همیشه در چالشها حامی نظام جدید و رو به رشد عراق بوده است.

وزیر اطلاعات در اولین روز سفر خود به عراق عصر دوشنبه به دیدار حجت الاسلام و المسلمین عمار حکیم، رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق رفت و در خصوص آخرین تحولات عراق و منطقه به گفتگو نشستند.

“ابراهیم جعفری”رییس فهرست اتحاد ملی عراق هم دیشب در دیدار با “حیدر مصلحی”وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی ایران گفت: انقلاب اسلامی ایران ساختاری منحصر به فرد از الگوهای امنیتی در سطح جهان ارائه کرد که مردم بدنه اصلی این ساختار را تشکیل داده اند.

وی با تحسین از وضعیت امنیتی موجود در ایران، گفت: با تمام وجود از تجربیات گرانبهای جمهوری اسلامی ایران در مقابله با تهدیدات و تروریسم استقبال و استفاده خواهیم کرد.

“حیدر مصلحی” هم در این دیدار که در جمع روسای ائتلاف ملی عراق صورت گرفت، گفت: وحدت گروههای شیعی در عراق و هم پیمانی با کردهای عراقی یک همبستگی استراتژیک ایجاد خواهد کرد.

حیدر مصلحی با توصیه به سران ائتلاف ملی عراق برای نزدیکی بیشتر به برادران اهل تسنن در عراق گفت: اکنون تمام سعی دشمنان عراق در این است که از طریق ایجاد شکاف در بین شیعه و سنی و همچنین با فضاسازی رسانه ای به اهداف شوم خود در عراق دست یابند.

بر اساس برنامه اعلام شده، وزیر اطلاعات در ادامه سفر خود به عراق،امروز با رییس مجلس عراق، معاون ریاست جمهوری و نخست وزیر عراق دیدار خواهد کرد.

سه شنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۲ - ۱۱:۱۳
کد خبر : 10605
بازدیدها: 255

پاسخی بگذارید »