پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

مصرف گوجه فرنگی و سویا در پیشگیری از ابتلا به سرطان پروستات موثر است

atena92 اردیبهشت ۱۹, ۱۳۹۲ ۰

محققان آمریکایی روز چهارشنبه اعلام کردند مصرف مواد غذایی حاوی سویا و گوجه فرنگی در پیشگیری از ابتلا به سرطان پروستات موثر است

به گفته دانشمندان تأثیر مصرف با هم این دو بسیار بیشتر از زمانی است که هر یک از این مواد غذایی به تنهایی استفاده شوند.
جان اردمان استاد علوم غذایی و تغذیه دانشگاه ایلینویز اعلام کرد:« خوردن گوجه فرنگی، سویا و مصرف با هم این دو در کاهش خطر ابتلا به سرطان پروستات بسیار موثر است.»
او گفت:« اما مصرف این دو ماده غذایی با یکدیگر بهترین نتایج را در بر دارد.»
محققان در مطالعات خود از موش هایی استفاده کردند که مستعد ابتلا به نوعی تهاجمی از سرطان پروستات بودند.
ْآنها دریافتند تنها چهل و پنج درصد از موش هایی که از هر دو ماده غذایی استفاده کرده بودند به سرطان مبتلا شدند. این در حالی است که شصت و یک درصد از موشهایی که فقط از گوجه فرنگی و شصت و شش درصد از موش هایی که فقط سویا می خوردند به سرطان پروستات مبتلا شدند.
به گزارش خبرگزاری شین هوا از واشنگتن، بررسی ها نشان می دهد در کشورهایی که سویا به صورت منظم مصرف می شود سطح ابتلا به سرطان پروستات به صورت قابل توجهی پایین است.
محققان می گویند نتایج مطالعاتشان نشان می دهد مصرف سه وعده مواد غذایی حاوی گوجه فرنگی در هفته و مصرف یک تا دو وعده سویا در روز می تواند مانع از ابتلا به سرطان پروستات شود.
محققان می گویند این تحقیق مؤید این موضوع است که همه افراد باید در مجموع مقادیر مختلفی میوه و سبزیجات مصرف کنند.
اردمان گفت:« بهتر است خود گوجه فرنگی را استفاده کنیم تا فراورده های آن را. وقتی شما خود این مواد غذایی را مصرف کنید ، دیگر مواد محافظ در برابر سرطان را نیز وارد بدن خود می کنید.»

پنجشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۲۲:۲۲
کد خبر : 16130
بازدیدها: 175

پاسخی بگذارید »