دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

مصرف منیزیم به استحکام استخوان های کودک کمک می کند

atena92 اردیبهشت ۱۸, ۱۳۹۲ ۰

پژوهشگران می گویند مصرف منیزیم به اندازه کلسیم برای استحکام و سلامت استخوان های کودکان لازم است

گروهی از محققان دانشکده پزشکی بایلور در هوستون امریکا در جدیدترین تحقیقات خود به بررسی نقش مواد غذایی بر سلامت و استحکام استخوان های کودکان پرداختند و به ارتباط قابل توجه بین مصرف و جذب منیزیم با تراکم استخوان در کودکان پی بردند.
پژوهشگران این تحقیقات خود را روی شصت و سه کودک سالم بین سنین چهار تا هشت سال انجام دادند که هیچگونه مولتی ویتامین یا مکمل های مواد معدنی استفاده نمی کردند.
در این تحقیقات اطلاعات مربوط به عادات غذایی کودکان به منظور تعیین میزان مصرف کلسیم و منیزیم آنها جمع آوری و سطوح کلسیم و منیزیم آنها در دو مرحله اندازه گیری شد. محققان دریافتند مقدار منیزیم مصرفی و جذب شده ، شاخص های اصلی میزان تراکم استخوانی کودکان بودند.
به نوشته پایگاه اینترنتی هلث دی نیوز ، دکتر استیون ابراهامز از متخصصان اطفال دانشکده بایلور امریکا می گوید نقش تغذیه و مصرف مواد غذایی مناسب در سلامت ، رشد و استحکام استخوان های کودکان بسیار مهم است و در این میان اهمیت مصرف مواد غذایی حاوی منیزیم برای کودکان و نوجوانان کمتر از کلسیم نیست.
این محقق امریکایی می گوید این نکته بسیار مهم است که کودکان رژیم غذایی سالم و متعادلی را که دارای منابع خوبی از مواد معدنی از جمله کلسیم و منیزیم هستند‌، استفاده کنند.
ماهی سالمون و مغز بادام حاوی مقادیر بالای منیزیم هستند.

چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۱:۲۶
کد خبر : 15752
بازدیدها: 146

پاسخی بگذارید »