پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

مصرف زیاد گوجه سبز ممنوع

danesheroz خرداد ۹, ۱۳۹۲ ۰
مصرف زیاد گوجه سبز ممنوع

یک کارشناس تغذیه با بیان این که گوجه سبز غنی از ویتامین سی، اسید مالیک، اسید سیتریک است افزود: مصرف زیاده از حد گوجه سبز باعث نفخ معده می‌شود

ناهید برخورداری گفت: گوجه سبز (آلوچه) طعمی ترش، سفت و ترد دارد و اغلب با نمک به عنوان تنقلات مصرف می‌شود.وی اظهارکرد: هر ۱۰۰ گرم گوجه سبز،۳۰کیلوکالری انرژی دارد.
این کارشناس تغذیه با بیان این که مصرف گوجه سبز برای بهبود طعم دهان مفید است ادامه داد: از خواص دیگر این میوه، خاصیت مسهلی آن است که به خوبی شناخته شده‌است.برخورداری عنوان کرد: کاهش فشار خون و چربی خون، حذف رسوبات از خون و تنظیم عملکرد معدی- روده‌ای از دیگر خواص این میوه است.
وی با بیان این که این میوه غنی از ویتامین سی ، اسید مالیک، اسید سیتریک است افزود: مصرف زیاده از حد گوجه سبز باعث نفخ معده می‌شود.برخورداری تصریح کرد: گوجه سبز باعث تعادل اسید و باز در جریان خون می‌شود، از این رو می‌تواند در درمان حالت اسیدی خون مفید باشد.
این کارشناس تغذیه در ادامه افزود: این میوه اثرات قابل توجهی در جلوگیری از بیماری‌هایی مانند چربی خون بالا، پیری سلول و سرطان دارد.
وی با اشاره به این که اسید بنزوئیک، ترکیبی است که خاصیت ضد میکروبی دارد گفت: این ماده به طور طبیعی در گوجه سبز وجود دارد. همچنین، بعضی از تحقیقات بیانگر خاصیت ضد قارچی و ضد باکتریایی این میوه هستند.
این کارشناس یادآورشد: مطالعات نشان می‌دهد که این میوه می‌تواند در درمان تومورها موثر باشد. همچنین به دلیل وجود اسید اسکوربیک برای افراد مبتلا به نقرس توصیه می‌شود.
برخورداری متذکرشد: گوجه سبز به صورت تازه و پخته در خورش‌ها نیز مصرف می‌شود. از این میوه می توان به عنوان طعم دهنده و ترش مزه کردن غذاها به جای نمک استفاده کرد.

 

پنجشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۲ - ۲۰:۴۳
کد خبر : 22499
بازدیدها: 185

پاسخی بگذارید »