چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

مشکلات اینترنت ربطی به انتخابات ندارد/ رشد ۴۰ درصدی پرداخت قبوض تلفن با سامانه ۱۸۱۸

28 danesheroz اردیبهشت ۱۵, ۱۳۹۲ ۰
مشکلات اینترنت ربطی به انتخابات ندارد/ رشد ۴۰ درصدی پرداخت قبوض تلفن با سامانه ۱۸۱۸

بر اساس آمار و اطلاعات، بیش از ۷ میلیون و ۲۰۰ هزار قبض در سال ۱۳۹۱ از طریق سامانه ۱۸۱۸ پرداخت شده که این رقم رشد ۴۰ درصدی نسبت به سال قبل خود نشان می دهد.

۲۷ درصد پرداختهای غیرحضوری از طریق سامانه ۱۸۱۸ انجام شده به طوری که روند پرداختهای موفق از طریق سامانه ۱۸۱۸ در فروردین و اردیبهشتماه سال گذشته حدود یک میلیون مورد بوده است که این پرداختها در دوره پایانی سال ۱۳۹۱ یعنی بهمن و اسفندماه به بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار مورد پرداخت رسیده است.

بر اساس این گزارش در بین مناطق مخابراتی استان تهران، بیشترین پرداختهای صورت گرفته این سامانه به ترتیب مربوط به مخابرات مناطق ۵ ، ۶ و البرز بوده است.

همچنین حدود ۸۰ میلیون تماس از سوی شهروندان استان تهران و البرز با این سامانه در این مدت گرفته شده که علاوه بر پرداخت قبوض، مردم از سایر خدمات این سامانه از جمله دریافت ریزمکالمات، دریافت اطلاعات قبض و غیره استفاده کرده‌اند. این گزارش می‌افزاید ۹۲ درصد مشترکان قبوض تلفن خود را به صورت غیرحضوری پرداخت می کنند و روند پرداختهای مردم از طریق این سامانه بسیار سریع بوده به طوری که رتبه اول بیشترین پرداختها در دوره های اخیر مربوط به سامانه ۱۸۱۸ به نسبت روشهای عابربانک، POS ، تلفنبانک، اینترنت و … بوده که نشان از اعتماد مردم و سهل و آسان بودن پرداخت از طریق این سامانه است.

بنا بر اعلام روابط عمومی مخابرات استان تهران، بر اساس نظرسنجی انجام شده در سال ۱۳۹۱ از مشترکین مراکز مخابراتی ، ۸۹ درصد مردم در استان تهران با سامانه ۱۸۱۸ آشنایی دارند که ۸۶ درصد استفاده کنندگان اعلام رضایت داشته‌اند.

رییس سازمان فن‌آوری اطلاعات در پاسخ به برخی شبهاتی که اختلالات اخیر اینترنت را به نزدیک شدن به زمان انتخابات ربط می‌دهند، تاکید کرد: پارامترهای متعددی در سرعت اینترنت دخیل است و نزدیک شدن زمان انتخابات هیچ نقشی در کاهش سرعت نخواهد داشت.

علی حکیم جوادی اظهار کرد: در بررسی سرعت اینترنت لازم است پارامتراهای مختلفی مورد بررسی قرار گیرد و باید توجه داشت در گذشته هم گاه در ارائه سرویس‌ها و خدمات مشکلاتی از سوی ارائه کنندگان اینترنت ایجاد می‌شد و اکنون نمی‌توان نزدیک شدن زمان برگزاری انتخابات را دلیل این موضوع دانست.

معاون وزیر ICT همچنین با بیان این مطلب که در حال حاضر ضریب نفوذ اینترنت در کشور به سرعت در حال رشد است تصریح کرد: آمارهای جهانی هم رشد ایران در این زمینه را مورد تایید قرار می‌دهد.

اکنون تعداد سایت‌های .ir که در دنیا ثبت می‌شوند، نسبت به سایر کشورها به مراتب بالاتر است و این موضوع گویای آن است که تعداد کاربران ما با رشد مواجه است.

حکیم جوادی همچنین عنوان کرد: اکنون سایت‌های .ir از مرز ۳۶۰ هزار سایت گذشته است و این موضوع گویای این است که تعداد متقاضیان اینترنت درحال افزایش است.

وی ادامه داد: اکنون خدمات فنی هم به نسبت بیشتر شده و اگر قرار باشد این موضوع مورد توجه قرار نگیرد، قطعا بر روی سرویسی که به مردم داده می‌شود اثر خواهد گذاشت.

یکشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۸:۰۲
کد خبر : 15160
بازدیدها: 164

پاسخی بگذارید »