پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اختصاصی دانش روز

مشروح گفتگوی اصغر عربیان با شبکه سراسری خبر

danesheroz7 مرداد ۲۸, ۱۳۹۲ ۰
مشروح گفتگوی اصغر عربیان با شبکه سراسری خبر

دانش روز: استاندار البرز امروز در گفتگویی با شبکه خبر از ظرفیت های توسعه در استان البرز گفت

به گزارش دانش روز ، علی  اصغر عربیان ، ، عصر امروز دوشنبه ، ۲۸ مرداد  در  گفتگوی خبری با شبکه خبر شرکت کرد
موضوع این گفتگو ،” طرح ها و ظرفیت های توسعه در استان البرز ” بود

مهمترین بخش های این مصاحبه به این شرح است:

شاخص زیست محیطی شرط اول صنعت در استان است

استاندار البرز در ابتدای گفتگوی خود ، درباره عمده طرح های توسعه  عمرانی و زیر ساختی اظهار داشت: طرح های بسیاری در زمینه های مختلف از جمله صنعت، تولید، زیرساخت ها، راه و بزرگراه ها در کرج و اطراف کرج در حال طراحی و اجراست.  در زمینه توسعه صنعت نیز  استان البرز با دارا بودن ۱۳ درصد از صنعت کشور دارای پتانسیل بالایی است. ۱۱ شهرک صنعتی مستقل و نزدیک به ۳۰ شهرک صنعتی وابسته آمار قابل قبولی است. که در سطح کشور بی نظیر است و سبب شده است زمینه توسعه صنعتی همواره فراهم باشد .

وی با اشاره به ضرورت تولید صنعت و استقرار صنایع پاک و غیر آلاینده  در صنعت استان البرز خاطرنشان کرد ، در استان ما شاخص زیست محیطی شرط اولیه صنعتی است. هرچند بدون شک ، از بین رفتن قانون ممنوعیت  استقرار صنایع در شعاع صد کیلومتری پایتخت در استان البرز هم دلیل مهمی در پیشرفت بخش های صنعتی استان بود.

ab33112

عربیان درباره جزئیات این طرح ها به احداث شهرک دارویی ویژه ای در استان خبر داد و تاکید کرد : شهرک دارویی که در حال را اندازی است در تمام کشور در این مقیاس منحر به فرد است. پیش از این نیزالبرز دارای شرکت های مختلف تولید و پخش دارو بوده است که در زمینه صادرات نیز بسیار فعال هستند.

ترافیک در بزرگراه تهران-کرج  بزرگترین معضل شهروندان است

استاندار البرز که پیش از عنوان دادستان دیوان محاسبات کل کشوررا عهده دار بود ، درباره مشکل اساسی که استان البرز امروز با آن دست و پنجه نرم میکند به ترافیک گسترده در آزادراه تهران – کرج اشاره کرد و ادامه داد: البرز دارای  یک هشتم استاندارد راه های کشور است اما عبور خودروهایی که قصد عزیمت به استان های اطراف البرز را دارند سبب ایجاد ترافیک گسترده  آلودگی های مضر درگلوگاه های کرج  شده است ، هر چند مسئولین استانی در صدد عقد قرار دادی هستند تا طی اجرای پروژه ای که انتهای اتوبان همت را به شهر کرج وصل میکند به میزان چشم گیری این مشکل را رفع کند هرچند این پرژه که بخشی از آن دولتی و بخش دیگر آن زیر نطر بخش خصوصی است فعلا در مرحله عقد قرار داد است.

البرز دیگر زیر سایه استان تهران نیست

علی اصغر عربیان در ادامه سخنانش و در پاسخ به این سوال که همسایگی تنگاتنگ استان البرز با پایتخت چه مزایا و معایبی درمسیر  پیشرفت این استان داشته است گفت:  بزرگترین عیب این هم جواری همان آلودگی وا و ترافیک سنگین است که در صدد رفع آن هستیم ، اما مزیت های وجود تهران در کنار استان البرز بسیار زیاد است که میتوان به بخش صنعت ، افزایش نیروی کار انسانی ،  سکونت متخصصین در زمینه های مختلف هنری ، ورزشی و علمی در استان کرج و افزایش ظرفیت و توانمندی های استان اشاره کرد که به نسبت استان هایی که از پایتخت فاصله بیشتری دارند بسیار حائز اهمیت است. هر چند البرز امروز به استقلال کافی و عدم وابستگی به تهران رسیده است.

صنعت  گردشگری البرز پتانسیل بالایی دارد

این مقام مسئول همچنین از ظرفیت های خاص و توانمندی های ویژه استان  گفت. وی به  وجود یک فرودگاه در بخش خصوصی در حوالی نظر آباد  وفرودگاه پیام   در زمینه فعالیتهای باری  اشاره کرد و تصریح کرد: وجوداین  دو فرودگاه سبب شده است که استان البرز در زمینه ی واردات و صادرات از قطب های قدرتمند کشورباشد برپا بودن تسهیلات ویژه گمرکی مصداقی بر این گفته است.

در زمینه گردشگری نیز با قرار داشتن دو پیست اسکی “خور” و “دیزین” در استان  و آب و هوای ییلاقی آن همواره مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی بوده است.

عربیان در بخشی دیگر از صحبت هایش به  برنامه های ویژه  استان در ایجاد اشتغال برای مهاجرانی که هر ساله به تعدادشان افزوده میشود ، اشاره کرد و گفت: به دلیل مهاجرت بیش از حدی که به این استان صورت میگیرد با آماری بالغ بر ۱۰۰ هزار مهاجر در هر سال، ما همواره برنامه هایی داریم که با ایجاد اشتغال زایی نرخ بیکاری در استان را کاهش دهیم.

عربیان

آماده همکاری با سرمایه گذاران  محترم هستیم

استاندار البرز در پایان از وجود ستاد ویژه ای با وظیفه حمایت  از سرمایه گذاران خبر داد و تصریح کرد : این سازمان ویژه با هدف  حمایت از سرمایه داران بخش خصوصی راه اندازی شده و در زمینه های حقوقی، صنعتی ، اجتماعی و … آماده حمایت از سرمایه گذاران داخلی و خارجی استان است.

دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۸:۵۵
کد خبر : 52036
بازدیدها: 412

پاسخی بگذارید »