شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

مشروح دومین مناظره نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری (۳۰)

danesheroz5 خرداد ۱۵, ۱۳۹۲ ۰

به گزارش دانش روز،علی اکبر ولایتی درباره دیدگاه های آقای جلیلی درباره مسائل فرهنگی و اجتماعی گفت: مسائل بسیار خوبی را مطرح فرمودید. نباید یک موضوعی را خلط کنیم؛ اینکه موضوع فرهنگ را سیاست زده نکنیم لابد نظر ایشان هم این نبوده است. وی افزود: منظور این نیست که فرهنگ و سیاست از هم جدا [&hellip

به گزارش دانش روز،علی اکبر ولایتی درباره دیدگاه های آقای جلیلی درباره مسائل فرهنگی و اجتماعی گفت: مسائل بسیار خوبی را مطرح فرمودید. نباید یک موضوعی را خلط کنیم؛ اینکه موضوع فرهنگ را سیاست زده نکنیم لابد نظر ایشان هم این نبوده است.
وی افزود: منظور این نیست که فرهنگ و سیاست از هم جدا هستند. سیاست زدگی به معنای اعمال سیاست بعضی افراد است که به دنبال غرض های سیاسی هستند و می خواهند از فرهنگ به عنوان یک ابزار استفاده کنند.
علی اکبر ولایتی با بیان این که نباید این طور باشد گفت: و الا در اسلام همه این اجزا و ارکان اداره و مدیریت جامعه به هم پیوسته است و یک پیوستگی کاملا ارگانیک دارد.
آقای حداد عادل نیز با بیان اینکه قرار بود مناظره ها، مناظره های فرهنگی و اجتماعی باشد گفت: در اینجا اشاره ای به جنبه های اجتماعی می کنم. معتقدم مهمترین دستاوردی که امروز در جامعه داریم پیوند دولت و مردم و پیوند نظام و مردم است که در اثر وحدت اعتقادی ایجاد شده است.
وی افزود: مردم اطمینان دارند که نظام به اعتقادات آنها معتقد است و به آنها احترام می گذارد.
آقای حداد با بیان اینکه امام (ره) از آن جهت محبوب بودند که مردم می دیدند ایشان به اعتقادات آنها احترام می گذارند گفت: به همین خاطر هم مردم همیشه پشتیبان امام (ره) بودند.
وی افزود: در اثر احساس وحدت نظام و مردم است که نیروهای اجتماعی بسیج می شوند و شکوفایی به وجود می آید. اگر در عرصه های علمی، جوانان و دانشمندان در عرصه علوم هسته ای و سایر رشته ها موفق می شوند به خاطر آن است که نیروها آزاد شده است.
آقای حداد عادل با تأکید بر اینکه جوانان سرمایه هستند و باید آنها را حفظ کنیم تصریح کرد: باید ‌آسیب هایی را که به جوانان می رسد شناسایی کنیم. یکی از مهمترین ارکانی که باید در جامعه ایرانی حفظ شود خانواده است.
وی با اشاره به اظهارات آقای عارف درباره جمع آوری آنتن های ماهواره ای گفت: ببینید برخی از سریالهای ماهواره ای و فیلمهایی که تولید می شود با چه نیتی تهیه می شود؟ بیشتر این سریالها و فیلمها به گونه ای تهیه شده است که بنیان خانواده را ویران کند و خوب است دوستان بگویند که در این باره چه کار باید کرد.

 

 

 

 

مرجع:واحد مرکزی خبر

چهارشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۹:۰۲
کد خبر : 24134
بازدیدها: 258

پاسخی بگذارید »