چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

دبیر ستاد همكاری‌ های حوزه‌ علمیه و آموزش و پرورش:

مشاوره‌ مذهبی به دانش‌آموزان در مدارس از مهر

danesheroz1 مرداد ۹, ۱۳۹۲ ۰
مشاوره‌ مذهبی به دانش‌آموزان در مدارس از مهر

دانش روز: دبیر ستاد همکاری‌های حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش ، از افزایش ارائه مشاوره مذهبی به دانش‌آموزان و خانواده‌ها در مدارس از مهر امسال خبر داد

به گزارش دانش روز، حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی ملکی به برنامه‌های این ستاد برای سال تحصیلی جدید اشاره کرد و اظهار داشت: بخشی از برنامه‌ها، ادامه برنامه‌های سال‌های گذشته است؛ به عنوان مثال ارائه مشاوره مذهبی در واحدهای آموزشی از نمونه‌ برنامه‌هایی است که امسال ادامه می‌یابد.

وی با بیان اینکه مشاوره‌های مذهبی مورد استقبال دانش‌آموزان و خانواده‌ها قرار گرفته است، گفت: در این طرح روحانیون در واحدهای آموزشی حضور پیدا می‌کنند و به دانش‌آموزان، اولیای مدرسه و خانواده‌ها، مشاوره مذهبی می‌دهند.

حجت‌الاسلام والمسلمین ملکی اظهار امیدواری کرد که طرح ارائه مشاوره مذهبی در واحدهای آموزشی برای سال تحصیلی جدید گسترش یابد و مدارس بیشتری تحت پوشش این طرح قرار گیرند.

مشاور وزیر آموزش و پرورش به دیگر برنامه‌ها اشاره کرد و بیان داشت: برگزاری نماز جماعت با حضور روحانیون در مدارس و پوشش فعالیت روحانیون در مدارس شبانه‌روزی از دیگر برنامه‌هایی است که امیدواریم در سال تحصیلی جدید شاهد افزایش کمی و کیفی آنها باشیم.

دبیر ستاد همکاری‌های حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش با بیان اینکه ۲۱ هزار امام جماعت برادر و خواهر در مدارس داریم، افزود: بیش از یک‌هزار روحانی مستقر نیز در مدارس داریم که از صبح تا پایان فعالیت آموزشی در مدارس حضور دارند و به فعالیت مذهبی می‌پردازند.

وی ادامه داد: در سال گذشته بیش از ۵ هزار روحانی به صورت فصلی و مقطعی در مناسبت‌هایی چون ایام محرم و صفر، ایام فاطمیه و دهه مبارک فجر به مدارس اعزام شدند و به فعالیت تبلیغی و مذهبی ‌پرداختند.

منبع: پانا

چهارشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۸:۲۶
کد خبر : 44860
بازدیدها: 438

پاسخی بگذارید »