پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اختصاصی دانش روز / نشست خبری استاندار البرز

مشارکت ۷۶ درصدی در انتخابات ، نشانگر بصیرت بالای مردم البرز است.

28 danesheroz خرداد ۲۹, ۱۳۹۲ ۰
مشارکت ۷۶ درصدی در انتخابات ، نشانگر بصیرت بالای مردم البرز است.

دانش روز : استاندار البرز در اولین نشست خبری سال ۹۲ خود ، مشارکت بالای مردم البرز در انتخابات را نشانگر نگاه عمیق و با بصیرت مردم به حضور در عرصه سیاسی کشور عنوان کرد

به گزارش خبرنگار سیاسی دانش روز ، اولین نشست خبری دکتر اصغرعربیان استاندار البرز در سال ۹۲ با حضور محمد جواد کولیوند و عزیز اکبریان نمایندگان مردم کرج در مجلس شورای اسلامی ، ناصر رجبی معاون سیاسی امنیتی استاندار و رئیس ستاد انتخابات استان ، در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد .

P1000204

دکتر عربیان با اعلام اینکه آرای مأخوذه استان در انتخابات ریاست جمهوری یک میلیون و ۵۲ هزار و ۴۰۲ رای بود ، اظهار داشت : از این میزان یک میلیون و ۱۲ هزار و ۸۳۵ رای ، آراء صحیح مأخوذه ریاست جمهوری است.

وی عنوان کرد : مشارکت ۷۶ درصدی مردم البرز در انتخابات ریاست جمهوری نشانگر نگاه عمیق و با بصیرت مردم استان البرز به حضور در عرصه سیاسی کشور است و این مشارکت از میزان مشارکت کشوری که  ۷۲/۷ درصدی اعلام شد ، بالاتر است .

عربیان گفت : هر انتخاباتی نشان دهنده مقبولیت آن نظام است و معادلات و مراودات بین المللی هم بستگی به میزان مقبولیت نظام در بین مردم است .

استاندار البرز ضمن تقدیر از رسانه های استان افزود : اصحاب رسانه تأثیر بسزایی در انتخابات و تحقق حماسه سیاسی داشتند و با قلم رسا و شیوای خود توانستند مردم را با کاندیداها ، برنامه های آنان و همچنین از روند برگزاری انتخابات با خبر سازند.

وی با بیان اینکه افتخار می کنیم ما چنین مردمی داریم ، از همه مردم بخاطر خلق حماسه سیاسی و حضور پرشور در انتخابات تقدیر کرد و گفت: امیدوارم با حضور پرشور مردم در تحقق حماسه سیاسی ، حماسه اقتصادی نیز در کشور بویژه استان البرز شکل بگیرد .

P1000197

استاندار البرز در پاسخ به سئوال یکی از خبرنگاران در خصوص ابلاغ بودجه سال جاری گفت : بخاطر اینکه بودجه امسال تازه در مجلس شورای اسلامی مصوب شده است تاکنون به ما ابلاغ نشده و هیچ گونه تملک دارایی نیز صورت نگرفته است.

دکتر عربیان در پاسخ به سئوال یکی از خبرنگاران در خصوص تبلیغات میلیاردی برخی از کاندیداها که مورد بازرسی قرار نگرفتند اظهار داشت : هزینه های تبلیغاتی رصد می شوند و اگر تخلفی در این زمینه صورت گرفته باشد با آن برخورد خواهد شد و گزارشات دریافتی در هیئت نظارت مورد بررسی قرار می گیرد.

استاندار البرز در خصوص شکایت تعدادی از نامزدهای شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان البرز ، عنوان کرد : تعدادی از نامزدها نسبت به برخی موارد در روند برگزاری انتخابات شکایتهایی را عنوان کردند که طبق قانون در زمان مشخص شده ، از سوی هیئت نظارت بر اساس اسناد ارائه شده  ، رسیدگی و تصمیم گیری خواهد شد.

استاندار البرز با ذکر اینکه جهت جلوگیری از ایجاد هرگونه شائبه در فرایند انتخابات ، تدابیر قانونی مناسب برای آن اندیشیده شده است ، خاطر نشان کرد : به مردم و نامزدهای انتخابات اطمینان می دهم تمام شکایتهای آنان با استناد به مستندات طبق قانون رسیدگی خواهد شد و اجازه نخواهیم داد حتی یک رأی آنها به ناحق به نامزد دیگری تعلق گیرد.

P1000206

وی گفت: در این دوره از انتخابات تطبیق کامل لیست های تجمیع آراء از سوی هیئت نظارت و هیئت اجرایی انتخابات صورت گرفت که نشان دهنده صحت شمارش آراء و فرایند تجمیع آنها با یکدیگر بود.

دکتر عربیان برد تیم ملی فوتبال ایران و صعود به جام جهانی را تبریک گفت و برای همگی آنان آرزوی سلامتی کرد.

در ادامه این نشست ، ناصر رجبی معاون سیاسی و امنیتی استاندار و رئیس ستاد انتخابات استان ، در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر وجود شایعاتی درباره رد صلاحیت تعدادی از کاندیداهای شورا که رأی لازم را کسب کرده اند ، گفت: بنده چنین شایعه ای را تأیید نمی کنم و به هیچ عنوان چنین چیزی صحت ندارد.

 

 

گزارش: زهرا کوشافر

 

 

چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۲ - ۲۰:۲۲
کد خبر : 29206
بازدیدها: 218

پاسخی بگذارید »