سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

مشارکت ۶۷ درصدی مردم/ هنوز نیمی از مردم کاندیدای خود را انتخاب نکرده اند

28 danesheroz خرداد ۱۵, ۱۳۹۲ ۰
مشارکت ۶۷ درصدی مردم/ هنوز نیمی از مردم کاندیدای خود را انتخاب نکرده اند

دانش روز : نتایج آخرین نظرسنجی صورت گرفته مرکز افکارسنجی مهر در میان شهروندان تهرانی ضمن اینکه حاکی از مشارکت ۶۷ درصدی مردم در انتخابات ریاست جمهوری است، حکایت از این دارد که هنوز حدود نیمی از مردم برای اینکه به کدام کاندیدا رای دهند تصمیم نگرفته اند

به گزارش دانش روز ، مرکز افکارسنجی مهر در یک نظرسنجی تلفنی به بررسی دیدگاه شهروندان استان تهران درباره یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری پرداخته است.

این نظرسنجی در هفته دوم ماه خرداد از بین شهروندان ۱۸ سال و بالاتر استان تهران صورت پذیرفته است که در آن با ۴۰۰ نفر از شهروندان به صورت تلفنی مصاحبه انجام شده است.

بر اساس نتایج این نظر سنجی اکثر پاسخگویان (۶۷ درصد) بیان داشته ­اند که در انتخابات خردادماه ۱۳۹۲ “قطعاً شرکت می­ کنند” و در مقابل، حدود ۹ درصد اظهار داشته­ اند که “قطعاً شرکت نمی­ کنند”. همچنین حدود ۱۱ درصد پاسخگویان شرکت خود در انتخابات را به صورت “احتمالی” بیان داشته ­اند. این در حالی است که ۱۲.۵ درصد هنوز تصمیمی برای مشارکت در انتخابات، نگرفته ­اند.

چگونگی مشارکت پاسخگویان در انتخابات

مشارکت

فراوانی

درصد

قطعاً شرکت می کنم

۲۶۸

۶۷.۰

به احتمال زیاد شرکت می کنم

۳۴

۸.۵

هنوز تصمیمی نگرفته­ام

۵۰

۱۲.۵

احتمال کمی دارد شرکت کنم

۱۱

۲.۷

قطعاً شرکت نمی کنم

۳۴

۸.۵

بی پاسخ

۳

۰.۸

جمع

۴۰۰

۱۰۰.۰

همچنین بر اساس نتایج این نظرسنجی  از میان پاسخگویان – به جز افرادی که بیان داشته اند “قطعاً در انتخابات شرکت نمی کنند”- پرسیده شد، “در صورت شرکت در انتخابات به چه کسی رای خواهید داد؟” ۲۷.۳ درصد این افراد عنوان کرده­ اند که به قالیباف، ۵.۲  درصد به ولایتی، ۴.۹ درصد به جلیلی، ۲.۲ درصد به حداد عادل، ۲.۲ درصد به رضایی، ۲.۲ درصد به عارف، ۱.۹ درصد به روحانی رای می­ دهند. این در حالی است که ۴۵.۱ درصد پاسخگویان هنوز نمی دانند به چه کسی رای خواهند داد و تصمیمی در این باره نگرفته اند. ۸.۲ درصد نیز به این سوال پاسخ نداده اند.

توزیع فراوانی رای پاسخگویان به کاندیداها

کاندیدا

فراوانی

درصد

سعید جلیلی

۱۸

۴.۹

غلامعلی حداد عادل

۸

۲.۲

محسن رضایی

۸

۲.۲

حسن روحانی

۷

۱.۹

محمدرضا عارف

۸

۲.۲

محمد غرضی

محمدباقر قالیباف

۱۰۰

۲۷.۳

علی اکبر ولایتی

۱۹

۵.۲

نمی دانم

۱۶۵

۴۵.۱

رای سفید

۳

۰.۸

بی پاسخ

۳۰

۸.۲

جمع

۳۶۶

۱۰۰.۰

   منبع : مهر

چهارشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۵:۴۹
کد خبر : 24071
بازدیدها: 130

پاسخی بگذارید »