پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

وزارت کشور عمان اعلام کرد

مشارکت بیش از ۵۰ درصدی در انتخابات عمان/ راه‌یابی ۴ زن به شورای شهر

danesheroz دی ۴, ۱۳۹۱ ۰

وزارت کشور سلطان‌نشین عمان از مشارکت بیش از ۵۰ درصدی واجدین شرایط در انتخابات شوراهای شهر و روستا و پیروزی چهار زن در این انتخابات خبر داد. به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره قطر، خالد بن هلال البوسعیدی قائم مقام وزارت کشور عمان و رئیس کمیسیون انتخابات گفت: درصد مشارکت در اولین انتخابات شوراهای شهر [&hellip

وزارت کشور سلطان‌نشین عمان از مشارکت بیش از ۵۰ درصدی واجدین شرایط در انتخابات شوراهای شهر و روستا و پیروزی چهار زن در این انتخابات خبر داد.

به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره قطر، خالد بن هلال البوسعیدی قائم مقام وزارت کشور عمان و رئیس کمیسیون انتخابات گفت: درصد مشارکت در اولین انتخابات شوراهای شهر و روستا در سلطان نشین عمان فراتر از ۵۰ درصد بود.

وی گفت: مشارکت در انتخابات روز شنبه به ۵۰.۳ درصد از مجموع واجدین شرایطی بود که در سیستم الکترونی کارت‌های شناسایی ثبت نام کرده بودند. واجدین شرایط لازم بود که نام خود را برای شرکت در انتخابات به طور ثبت الکترونی کنند.

چهار زن از مجموع ۴۶ زن نامزد شده موفق شدند به شوراهای شهر و روستا راه یابند. مجموع اعضای شوراهای شهر و روستا ۱۹۲ نفر است.

۱۴۷۵ نفر برای تصدی کرسی های حدود ۶۰ شورای شهر و روستا در سراسر سلطان نشین عمان نامزد شده بودند که با توجه به ممنوعیت احزاب سیاسی در این کشور همه آنها به طور مستقل در این انتخابات نامزد شده بودند.

این انتخابات روز شنبه در ۱۰۴ مرکز انتخابیه برگزار شد و مسئولان عمانی این روز را تعطیل عمومی اعلام کردند تا شهروندان فرصت شرکت در انتخابات را داشته باشند و به همه کارمندان بخش خصوصی و دولتی حقوق کامل آنها پرداخته شد.

انتخابات شورای شهر و روستا اولین انتخابات در نوع خود در تاریخ سلطان نشین عمان به شمار می‌رود که در سایه تحولات گسترده در خاورمیانه برگزار شد.

سلطان قابوس بن سعید سلطان عمان اکتبر گذشته ماموریت و وظایف این شوراها را در چارچوب فرمانی مشخص کرد.

دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۱ - ۰۶:۰۲
کد خبر : 1684
بازدیدها: 257

پاسخی بگذارید »