سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اختصاصي دانش روز:

دانش آموز سنی کرجی: خاندان پیامبر (ص) را الگویی برای خود قرار می دهم

danesheroz1 دی ۲۸, ۱۳۹۲ ۰
دانش آموز سنی کرجی: خاندان پیامبر (ص) را الگویی برای خود قرار می دهم

دانش روز: دانش آموز کرجی می گوید: چه شیعه و چه سنی اصل به خدا باز می گردد و این ما هستیم که با اهمیت دادن به نظرات و عقاید همدیگر ریشه تفرقه را خشکانده و به وحدت می رسیم.

به گزارش دانش روز،  وحدت و یکپارچگى مسلمانان و لزوم اتحاد میان آنها براى همه موحدان و خداپرستان روى زمین، از تعالیم و آموزشهاى اساسى آیین اسلام و از اصول فرهنگ قرآنى است.

قرآن کریم یکى از سازنده ‏ترین اهداف رسالت رسول اکرم (ص) را  تفاهم به جاى خصومت و دشمنى بیان می دارد چنانچه در قران آمده است:

 وَاعتَصِمُوا بِحَبلِ اللَّهِ جَمِیعاً و لاتَفَرَّقُوا

همگی به ریسمان الهی چنگ زنید و پراکنده نشوید

آل عمران ، آیه ۱۰۳

 هر سال در ماه ربیع الاول به مناسبت میلاد پیامبر اسلام (ص) در فاصله ۱۲ تا ۱۷ ربیع الاول در ایران و بسیاری از کشورهای اسلامی هفته وحدت برگزار می شود. به اعتقاد اکثریت اهل سنت ۱۲ ربیع الاول و به نظر اکثریت اهل شیعه ۱۷ ربیع الاول روز میلاد پیامبر اسلام (صاست. این اختلاف سبب شد تا امام خمینی(ره) با نام گذاری این ایام به نام هفته وحدت هم به نظر دو مذهب بزرگ اسلام احترام گذاشته و هم بر لزوم وحدت بیش از پیش جهان اسلام صحه گذارد.

فاطمه ده مرد نژاد دانش آموز ۱۸ ساله ای است که در کرج  و در سال چهارم رشته ریاضی تحصیل می کند. وی در خانواده ای با مذهب اهل سنت به دنیا آمده است. وی درباره برادری شیعه و اهل سنت در گفتگو با خبرنگار دانش روز گفت: مقصود نهایی همه مسلمانان خداست، چه شیعه و چه اهل سنت باشیم یکتا پرست هستیم و به قران و اهل بیت پیامبر پایبند خواهیم بود.

 فاطمه در ادامه می گوید اختلاف بین شیعه و سنی در ایران در بعضی نقاط وجود دارد و دلیل آن هم کمبود اطلاعات و آگاهی است که یک سری اختلافات را موجب می شود اما شیعه و سنی برادر هستند.

فاطمه وهابیت را به اهل سنت ربط نمی دهد و می گوید وهابی ها به یک سری مسائل اعتقاد دارند که ما به عنوان اهل سنت به خدا و پیامبر معتقدیم و ارتباطی بین اهل سنت و وهابیون نیست.

فاطمه اظهار داشت: ما با احترام گذاشتن به عقاید همدیگر می توانیم نشان دهیم که اصل و مبدا خداست و با اتحاد و یک دلی با شیعه به سایر کشورها نشان دهیم که مسلمان واقعی به شیعه و اهل سنت بودن نیست. چه شیعه و چه سنی اصل به  خدا باز می گردد و این ما هستیم که با اهمیت دادن به نظرات و عقاید همدیگر ریشه تفرقه را خشکانده و به وحدت می رسیم.

 این دانش آموز خاطر نشان کرد: اهل سنت بودن ما به این مبنا نیست که به خاندان پیامبر احترام نمی گذاریم بلکه آنها را الگویی برای خود قرار می دهیم.

 فاطمه در خاتمه گفت: من از خواهران و برادران شیعه و اهل سنت می خواهم که اطلاعات خود را در این زمینه ارتقا دهند و به اصل و مبدا هر چیز توجه کنند و چون سرمنشا خداست با اتحاد و برادری و تداوم آن در جامعه اسلامی نگذاریم دیگر کشور ها اختلاف و تفرقه ای بین شیعه و اهل سنت بوجود آورند.

 

شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۲ - ۱۰:۳۳
کد خبر : 88177
بازدیدها: 1,077

پاسخی بگذارید »