دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

گزارش اختصاصی دانش روز:

یک انتخاب سیاسی برای ورزش در دولت روحانی

danesheroz7 مرداد ۸, ۱۳۹۲ ۰
یک انتخاب سیاسی برای ورزش در دولت روحانی

دانش روز: در بین افرادی که به عنوان گزینه های وزارت ورزش مطرح شده بودندبه نظر میرسد فردی کاملا غیر ورزشی از سوی دولت یازدهم جهت انتصاب در این پست معرفی شود

به گزارش سرویس ورزشی  دانش روز، در حالی که نام های آشنای ورزشی همچون محسن مهرعلیزاده، بیژن ذوالفقارنسب، امیررضا خادم، محمد دادکان، احمد ناطق نوری ،سیدامیر حسینی، احمد دنیامالی، مصطفی هاشمی‌طبا، سعید فائقی، مصطفی آجرلو، حمیدرضا آصفی، شهاب الدین عزیزی خادم، و چند چهره غیر ورزشی نظیر مسعود سلطانی‌فر، ،ولی شجاع پوریان و چند چهره دیگر، برای انتصاب در سمت وزارت ورزش مطرح شده بود اما شنیده ها حاکی از آن است که در پایان مسعود سلطانی فر که سابقه ورزشی چندانی ندارد گزینه نهایی رئیس جمهور منتخب باشد.

این درحالی است که حسن روحانی، در شعارهای انتخاباتی خودش بارها اعلام کرده بود که : “هیچ وزیری را برای هیچ پستی انتخاب نخواهم کرد مگر اینکه از آن صنف باشد. باید وقتی فردی برای یک صنفی انتخاب می‌شود اعضای آن صنف خوشحال باشند، احساس غرور و افتخار کنند. لذا، بنده با مشورت گرفتن از بزرگان و صاحب‌نظران آن صنف، اعضا را انتخاب خواهم کرد.”
مسعود سلطانی‌فر که دارای مدرک فوق لیسانس علوم سیاسی است، علاوه بر سوابق تدریس در دانشگاه پیام نور و دوره‌های مختلف آموزشی فرمانداران، بخشداران و نیروهای سیاسی وزارت کشور، چهار سال عضویت در شورای عالی اداری کشور، چهار سال عضویت در شورای عالی اطلاع رسانی کشور، ۱۲ سال سابقه استانداری در سه استان گیلان، زنجان و مرکزی و ۸ سال معاونت سیاسی در استانداری‌های فارس، همدان و هرمزگان را در کارنامه فعالیت‌هایش دارد.
وی فردی کاملا سیاسی است نه ورزشی، هرچند که در فاصله بین تصدی استانداری در دو استان گیلان و زنجان، با توصیه ای آن هم از نوع سیاسی، در پست قائم مقامی در سازمان تربیت بدنی حضوری کوتاه مدت داشته است.

این در حالی ست که مهر علیزاده که یکی از گزینه های مطرح شده انتصاب در پست وزارت ورزش و جوانان بود  پیش از این گفتگویی در پاسخ به این سوال خبرنگاران که  : از گزینه اصلی رقیب خود ، سلطانی فر چقدر شناخت دارید، سکوت کردو به گفته خود ترجیح داد که اظهار نظر نکند.به نظر میرسد سایر رقبا نیز از مطرح شدن این نام  دل خوشی نداشته باشند.

حال باید منتظر شد و دید که  پس از تمامی این کشمکش ها  وزارت ورزش و جوانان با یک انتخاب غیر ورزشی روبه رو خواهد شد یا حسن روحانی تصمیم دیگری در این باره اتخاذ میکند.

سه شنبه ۸ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۴:۲۰
کد خبر : 44303
بازدیدها: 269

پاسخی بگذارید »