پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران:

مسجد محل بصیرت افزایی است

danesheroz1 شهریور ۲, ۱۳۹۲ ۰
مسجد محل بصیرت افزایی است

دانش روز: نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران گفت: مسجد محل معرفت و بصیرت افزایی است

به گزارش دانش روز، حجت الاسلام سعیدی گفت: در گذشته بیشتر شاهد حضور مردم در مساجد بوده ایم و می دانیم که بیشترین ارتباط و نیازشبانه روزی مردم و در عین حال بیشترین نیاز در فرهنگ دینی در مراجعه به مساجد است.

وی با اشاره به اقلیت بودن شیعه و فرهنگ آن در گذشته تصریح کرد: در برخی مقاطع شیعه در اقلیت بوده و اهل سنت به عنوان نافذ در بین مردم عمل نمودند و بعد از گذشت مدتی در کشورهایی که اکثریت شیعه شکل گرفت.

همچنین وی در خصوص اهمیت مساجد اذعان داشت:اگرچه تعداد مساجد کم می باشد اما مراجعه مردم به مساجد قابل قبول نیست و بااین حال بعد انقلاب میزان مراجعات خیلی بهتر شده است.

وی یادآور شد: مسجد محل معرفت و بصیرت افزایی، مرکز رشد معنوی و پرهیز از بدی ها ، دور نگه داشتن جوانان از گناه و فساد می باشد و اگر مساجد جایگاه خود را در بین مردم باز کنند، بسیاری از خلاها را پر می کند.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران با توجه به نقش اساسی بسیج در جامعه گفت:بسیج یک مجموعه نیروهایی است که نسبت به انقلاب، نظام و دین وفادار بوده ،هستند وخواهند بود و بهترین مکان برای فعالیت آنها در مساجد است.

 وی در خصوص وظایف ائمه جماعات و فرماندهان پایگاهها افزود: وظیفه امام جماعت و فرماندهان باید تفکیک شود ، مدیر مسجد امام جماعت بوده و مسئولیت تایید متن، محتوا و مسائل دینی برعهده امام جماعت می باشد و گاهی برادران بسیجی ورود می کنند در این حوزه که این اشتباه بوده و بسیج باید وظیفه خودش را انجام دهد در حالی که نباید در برابر امام جماعت قراربگیرد.

همچنین وی در خطاب به ائمه جماعات یادآور شد: ائمه جماعات باید نیروهای جوان بسیجی  را درک کنند و ایشان را در نحوه تعامل با مردم و امام جماعت تعدیل و توجیه نمایند.

 حجت الاسلام سعیدی در پایان در زمینه فعالیت های سپاه خاطر نشان کرد:باتوجه به فعالیت بیش از ۳۰سال خود در سپاه باد بگویم که کارنامه سپاه نمره بالایی دارد و ارزش هایی در سپاه می باشد که کم نظیر بوده و اوج ایثار، فداکاری، بصیرت و شناخت در سپاه به چشم می خورد  و نمره آن بین ۲۰-۱۸ است.

نمره سپاه در ارائه خدمات مطلوب است

بسیج نباید در مقابل ائمه جماعات قرار گیرد/مدیر مسجد امام  جماعت است

 

 

 

شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۱:۱۶
کد خبر : 53599
بازدیدها: 294

پاسخی بگذارید »