شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

مسابقه پیامکی سبک زندگی قرآنی در استان البرز

danesheroz1 تیر ۲۵, ۱۳۹۲ ۰
مسابقه پیامکی سبک زندگی قرآنی در استان البرز

دانش روز: مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد البرز گفت: همزمان با ماه مبارک رمضان، مسابقه پیامکی ˈسبک زندگی قرآنیˈ هر شب در کانون های فرهنگی هنری مساجد این استان برگزار می شود

به گزارش دانش روز،  حجت الاسلام ˈسید اکبر موسویˈ افزود: این مسابقه با هدف تبیین آموزه های قرآنی بر اساس سبک زندگی از نخستین شب ماه مبارک رمضان تا آخرین روز این ماه ادامه دارد.

این مسئول اظهار کرد: ماه رمضان ماه عبادت و اوج بندگی انسان در برابر خداوند است؛ لذا قبل از این ماه مبارک خداوند ماه شعبان را قرار داده تا انسان آمادگی بندگی خداوند را پیدا کند.

موسوی در تبیین عظمت این ماه مبارک،گفت: در کل سال در میان روزها روز جمعه عنوان سید روزها را دارد و در این روز ثواب و عقاب انسان دو برابر است و در میان شب ها نیز یک شب را که لیله القدر است، و از هزار ماه بالاتر است و فضیلت بیشتری دارد و در میان ماه ها نیز بر فضیلت و اهمیت ماه مبارک رمضان بسیار تاکید شده است.

به گفته وی، در این ماه خواب انسان فضیلت است، اگر کسی دیگری را افطار کند ولو به یک دانه خرما ثواب آزاد کردن یک بنده را دارد در حالیکه در سایر ماه های سال ثواب قرائت قرآن به همان اندازه ای است که قرائت می شود در حالیکه در این ماه عزیز ثواب قرائت هر آیه از قرآن کریم معادل ثواب ختم سی جزء از قرآن کریم را دارد.

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد البرز تاکید کرد: در این ماه خداوند انسان را میهمان خطاب کرده و این افتخار عظیم را نصیب انسان کرده است که میزبانش خداوند متعال باشد و در احادیث به صورت های مختلف بر تکریم میهمان اشاره شده است و با توجه به این همه دلایل و آیات و احادیث آیا می توان عظمت و اقتدار میهمان نوازی خداوند را نادیده گرفت و حالا که خداوند ما را میهمان خود حساب کرده است

منبع:ایرنا

سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۲ - ۱۸:۴۷
کد خبر : 38460
بازدیدها: 258

پاسخی بگذارید »