یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

مسابقه سلامت ویژه دانش‌آموزان

danesheroz فروردین ۱۳, ۱۳۹۲ ۰
مسابقه سلامت ویژه دانش‌آموزان

جزئیات برنامه‌های هفته سلامت آموزش و پرورش

معاون سلامت معاونت تربیت‌بدنی و سلامت آموزش و پرورش به برنامه‌های هفته سلامت این وزارتخانه اشاره کرد و گفت: مسابقات سلامت ویژه دانش‌آموزان برگزار می‌شود.
به گزارشدانش روز  به نقل از فارس،محمد چینیان، معاون سلامت معاونت تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» به برنامه‌های هفته سلامت که از ۱۸ فروردین آغاز می‌شود، اشاره کرد و اظهار داشت: بخشنامه‌های هفته سلامت به ادارات کل آموزش و پرورش استان‌های کشور ابلاغ شده است.
وی به برگزاری مسابقه نقاشی با موضوع شعار هفته جهانی بهداشت اشاره کرد و گفت: پیام روز جهانی سلامت در سال ۲۰۱۳ به عنوان «فشار خون» یا «فشار خون بالا» نام‌گذاری شده است.
چینیان افزود: برگزیدگان مسابقه نقاشی در مراسم روز جهانی بهداشت که در نوزدهم فروردین برگزار می‌شود، تجلیل خواهند شد.
وی به هماهنگی با مرکز برنامه‌ریزی و آموزش نیروی انسانی آموزش و پرورش جهت برگزاری دوره ضمن خدمت ویژه فرهنگیان حوزه ستادی اشاره کرد و ادامه داد: این دوره آموزشی به مدت ۵ تا ۶ ساعت در هفته سلامت برگزار می‌شود.

معاون سلامت معاونت تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: با سازمان نظام پزشکی کشور هماهنگی‌های لازم انجام شده است تا نیروهای متخصص در هفته سلامت متناسب با شعار جهانی هفته بهداشت به غربالگری قد، وزن و فشار خون فرهنگیان حوزه ستادی بپردازند.

وی به برگزاری مسابقه کتابخوانی هفته سلامت نیز اشاره کرد و گفت: این مسابقه ویژه دانش‌آموزان دوره متوسطه با عنوان «فشار خون را جدی بگیرید» برگزار می‌شود.

چینیان افزود: در تمام مدارس کشور برنامه‌های متنوعی در هفته سلامت برگزار می‌شود و نمایشگاه‌هایی نیز برای آگاهی دانش‌آموزان دایر خواهد شد.

 

سه شنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۲ - ۱۶:۲۶
کد خبر : 10637
بازدیدها: 158

پاسخی بگذارید »