یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اختصاصي دانش روز:

مسابقات علمی – پژوهشی دانش آموزان استان البرز ویژه انتخابی کشوری برگزار شد

danesheroz1 اسفند ۲, ۱۳۹۲ ۰
مسابقات علمی – پژوهشی دانش آموزان استان البرز ویژه انتخابی کشوری برگزار شد

دانش روز: پنجمین دوره مسابقات علمی – پژوهشی دانش آموزان استان البرز توسط پژوهسرای دانش آموزی ملاصدرا و موسسه علمی نادکو برگزار شد

به گزارش دانش روز، در این دوره از مسابقات که انتخابی نادکاپ دانشگاه صنعتی شریف و مسابقات کشوری بود و دیروز و امروز در دانشگاه خوارزمی کرج برگزارشد، دانش آموزان دختر و پسر به رقابت پرداختند تا در نهایت به مسابقات کشوری راه یابند.

مسابقات در ۸ بخش به شرح زیر برگزار شد:

۱- تشریح        ۲- گلایدر      ۳- مکعب روبیک      ۴- شبیه سازی پل های ماکارونی     ۵- روباتیک

۶- راکت آبی      ۷- ساعت آفتابی           ۸- مدل آوند و روزنه

مسابقات انتخابی نادکاپ با استقبال گسترده دانش آموزان البرزی مواجه شد بطوریکه در دو روز پیاپی و از ساعت ۸ صبح تا ۴ عصر ادامه یافت و دانش اموزان نواحی ۴ گانه کرج در دانشگاه خوارزمی و به میزبانی آموزش و پرورش ناحیه ۴ کرج در رشته های مختلف رقابت کردند.

رئیس آموزش و پرورش ناحیه ۴ کرج در گفتگو با خبرنگار دانش روز گفت: مسابقات علمی – پژوهشی به میزبانی آموزش و پرورش ناحیه ۴ کرج و همکاری موسسه نادکو و شرکت زرماکارون برگزار شده است.

رحمان درکی افزود: بیش از ۲۰۰۰ دانش آموز دختر و پسر در قالب ۹۶۷ تیم دیروز و امروز در مسابقات علمی شرکت کردند که دیروز ۱۰۵۰ نفر دانش آموز پسر و امروز ۱۱۰۰ نفر دانش آموز دختر در مسابقات حضور داشتند.

وی هدف از برگزاری مسابقات علمی را شناسایی دانش آموزان فعال و خلاق، انجام فعالیت های علمی و آموزشی، تقویت روحیه مشارکت و همکاری بین دانش آموزان، تامین مطلوب اوقات فراغت آنها و شناسایی استعدادهای برتر و برنامه ریزی برای آینده آنها عنوان کرد و گفت برگزیدگان این مسابقات استانی به مسابقات کشوری راه می یابند.

 2 3 4 5 6 7 8 9 10 21 34 56 345 678 56781

جمعه ۲ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۵:۴۵
کد خبر : 94602
بازدیدها: 771

پاسخی بگذارید »